Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szuflada kasowa posnet skv + drukarka fiskalna ELZAB Mera

sheliak 08 Jun 2010 02:51 4756 3
    sheliak
    Level 10  
    Witam

Parę dni temu zakupiliśmy w firmie kilka drukarek fiskalnych ELZAB Mera, wcześniej były PosNet Thermal i do nich szuflady posnet thermal skv. Nie wziąłem pod uwagę, że stara szuflada może nie pasować do nowej drukarki.
    Moje pytanie, czy da się jakoś dopasować jakoś stare szuflady posnetu do nowych drukarek? Z tego co mi wiadomo drukarka fiskalna PosNet Thermal wysyła sygnał 12V do szuflady kiedy chcemy ja otworzyć (na szufladzie jest napisane napięcie znamionowe 6V) natomiast nowe drukarki ELZABa dają napięcie 24V ale cały czas puszczają prąd do szuflady...
    Trochę to skomplikowane ale czy da się to jakoś przerobić? A jeśli nie to może da się zrobić jakiś ręczy mechanizm spustowy? (bateryjka + włącznik = sygnał otwierający do szuflady)

Bardzo proszę o pomoc...

Dziękuję
    sheliak
    Level 10  
    Dzięki wielkie za pomoc :) już rozwiązałem ten problem ale trochę inaczej...
    Skoro szuflada PosNetu otwiera się w momencie podania na cewkę 6V wziąłem więc 3 baterie R6 połączyłem z włącznikiem prądu i w momencie kiedy chcę otworzyć szufladę naciskam guziczek i szuflada się otwiera :) wprawdzie szuflada pracuje niezależnie od drukarki ale nie jestem elektronikiem i takie rozwiązanie wydało mi się najprostrze :)

Pozdrawiam