Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

biawar kaskada plus - "wywala" bezp.po zakręceniu

08 Cze 2010 08:39 4537 21
 • Poziom 9  
  Witam, mam podobny problem z kaskadą plus z tym, że u mnie "wywala" bezpiecznik główny po zakręceniu wody i nie daje się on załączyć dopóki nie wyłączę zabezpieczenia dla samego podgrzewacza (ale to zabezpieczenie też "wywala" przez jakiś czas - jak gdyby coś musiało wystygnąć), pomocy! nie wiem co robić był elektryk i niby wszystko jest ok., stwierdził, że gdzieś zbiera się wilgoć i jak odparuje to będzie w porządku, ale nie jest!!!

  Proszę pilnie poprawić pisownię na poprawną, stosując się do zasad poprawnej polszczyzny
  mod - mirrzo
 • TermoPasty.pl
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Mam taki sam i działa to tak .Cztery grzałki w dwóch kolumnach grzewczych zabezpieczonych termikami.Nie wyłączenie którejkolwiek grzałki po zaprzestaniu poboru wody powoduje zadziałania termika ,który podaje impuls na bezpiecznik i jego wyłączenie.Grzałki uruchamiane są przez mikrowyłączniki ,które z kolei uruchamiają styczniki (jeden w obwodzie każdej grzałki).Z kolei mikrowyłączniki sterowane są przez zawory ,ktore zawieszają się w położeniu zamkniętym (zimna woda ) lub otwartym co powoduje zadziałanie termika i wyłączenie bezpiecznika.
 • Poziom 9  
  Witam, malez4 serdecznie dziękuję za odp. ale co z tym dalej zrobić, bo serwisant sugeruje ( na razie przez tel.) jakąś "pływność grzałki", a jeśli tak to kupno nowego podgrzewacza.
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Sprawdź zaworki sterujące mikrowyłącznikami .Przy braku poboru wody ,tłoczki powinny być schowane W miarę zwiększania poboru wody tłoczki powinny się wysuwać powodując włączenie kolejnych grzałek.W miarę zmniejszania poboru tloczki chowają się powodując wyłączenie grzałek.Zaworki są czułe na zanieczyszczenia co skutkuje zawieszaniem się ich w pozycji początkowej -nie załącza grzalki lub w pozycji wysuniętej -przegrzanie kolumny ,zadziałanie termika ,wybicie bezpiecznika.Cały układ powinien być zabezpieczony wyłącznikiem różnicowo -prądowym .co przy tzw (powyżej 30mA)upływem powinno w pierwszej kolejności spowodować zadziałanie wyłącznika różnicowo -prądowego a nie bezpiecznika.Grzalki to goła spirala umieszczona w kolumnie bezpośrednio omywana przez wodę.
 • TermoPasty.pl
 • Poziom 20  
  Na 90% masz przebicie na grzałce
  Do wymiany jest zbiornik grzejny. Koszt ok. 150-200 zł
 • Poziom 24  
  Wywal te badziewie i kup np:Siemensa a problem się skończy.Biawary były pomyłką.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 20  
  Bynieq: Objawy które opisujesz wskazują 100% na uszkodzenie zbiornika grzejnego. Przyczyną może być mocno zażelaziona woda.
  Odnośnie komfortu: jesli masz mały hydrofor to nie licz na to że jakikolwiek ogrzewacz przepływowy da ci stabilną temperaturę wody na wylocie. Oczywiście w ogrzewaczach sterowanych elektronicznie będzie to działało lepiej ale skoki i tak będą odczuwalne. I nie ma tu znaczenia czy to biawar, siemens czy cokolwiek innego.
  W temacie naprawy zadzwoń do biawaru i zapytaj o najbliższy tobie punkt serwisowy lub zdemontuj ogrzewacz i wyslij go do serwisu w Białymstoku.
 • Poziom 30  
  Witam,
  Masz uszkodzoną grzałkę tzw "pilotującą " a dokładnie to jedną z dwóch połączonych szeregowo grzałek -każda na 400V .
  Jest to częsta usterka tego typu grzałek -zwarcie do obudowy.
  Tak więc wymiana zespołu grzałek -zalecana lub wypięcie z obwodu uszkodzonej grzałki i przełączenie zasilania na inną - spadek mocy grzania na wyższym zakresie mocy.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Tak jest mały patent w podłączeniu grzałki pilotującej a dokładnie dwóch połączonych szeregowo (grzałki normalnie zasilane są z napięcia międzyfazowego 400V .
  Układ pilotujący to szeregowo połączone dwie grzałki 1 i 2 stopnia, a obwód zamyka termostat (ten górny). Awarii ulega najczęściej 1 grzałka i jest to zwarcie z obudową dlatego jak rozłącza termostat to obwód zamyka się poprzez obudowę do ziemi.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Witam,
  Jaki "Biawar" przecież to teraz "Nibe" a polityka firmy no cóż to ich problem. kiedyś można było liczyć na ich pomoc teraz nie koniecznie.
  Co do grzałek to wszystkie są na 400V a moc to 3kW każda.
  Spróbuj u producentów grzałek np. tu: http://www.centro-therm.pl/s,5,Zapytanie_ofertowe.html lub http://www.alex.pl/kontakt.html.
  Nie montuj grzałek na 230V bo będzie wielkie bum.
  Pierwsze Kaskady miały podłączone szeregowo dwie grzałki pod termostat OT-S .
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Klejenie - toksyczne związki chromu , niklu lecz jeżeli ktoś potrzebuje to proszę: " VERSACHEM INFERNO METAL REPAIR 85G" do tego brak połączenia elektrycznego grzałki z obudową.
  Druga metoda to lutowanie miękkie z wykorzystaniem pasty do lutowania rur oraz palnika gazowego lub opalarki.
  A co do średnio uzdolnionego technicznie Polaka to proponuję zakup zestawu grzałek i ich wymianę, następnie poproszenie zawodowego elektryka żeby sprawdził poprawność połączeń dokonał stosownych pomiarów tylko po to żeby spać spokojnie.
  Dlatego jeżeli ktoś nie ma stosownej wiedzy , sprzętu do naprawy powinien moje porady traktować jako "ciekawostkę"
  Natomiast wszelakie naprawy wykonane przez osoby niekompetentne są wykonywane na Ich odpowiedzialność.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Zgodzę się że teraz są inne czasy niż choćby 20lat wstecz. A ja jako serwisant naprawiam rożne urządzenia i słyszę jacy to n nas "wymieniacze" ale gwarancja naprawy i bezpieczeństwo to już na naszej głowie. Dziś nie ma potrzeby dorabiania części, przerabiania żeby działało. Lecz zawsze znajdzie się "racjonalizator" który będzie próbował zaoszczędzić, a że brakuje wiedzy i narzędzi to pójdzie na skróty i nieszczęście gotowe. Kto będzie winny: ten co źle doradził bo przecież "wszystko zrobiłem jak było napisane".
  Pozdrawiam i życzę
  I jak mawiają Chińczycy : "Dobrego Życia" .
 • Użytkownik usunął konto