Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WINDOWS XP-jakie programy systemowe można wyłączyć?

08 Cze 2010 16:37 3948 8
  • Poziom 16  
    Potrzebuję konkretnej odpowiedzi.
    Mój komputer potrzebuje dość dużo czasu aby się włączyć. Z tego co się już dowiedziałem, ten czas zabierają mi programy które system windows sam uruchamia, a są one nie potrzebne. Głównie chodzi mi tu konkretnie o programy w systemie windows xp, ponieważ wszystkie inne które sam instalowałem są już skonfigurowane.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Np.: http://xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html (bowiem jednak chyba od tej strony raczej należy patrzeć niż jakichś mitycznych programów przez Windows uruchamianych).
  • Poziom 16  
    Dziękuje za link i trochę to trwało zanim wprowadziłem takie ustawienia.
    Muszę przyznać , że jest różnica przy włączaniu komputera.
    Bardzo szybko wyświetla się pulpit i wszystkie ikony. Lecz zauważyłem jeszcze jeden problem.
    Od chwili pojawienia się ikon na pulpicie mija z jakieś 15 sekund i dopiero włącza się ten dzwięk systemu windows, który zawsze jest na początku uruchamiania systemu.
    Czy coś jeszcze trzeba ustawić, żeby to skorygować?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Używam programu CCleaner i w nim jest zakładka NARZĘDZIA-Autostart, widać tam wszystko co się uruchamia z systemem, ja mam wszystko wyłączone poza antywirusem
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zrób defragmentacje dysku:c kilkakrotnie i oczyszczanie dysku:c a zapewniam będzie o wiele szybciej się uruchamiał.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    macko.79 - bez informacji dot tego co się ładuje, jak jest skonfigurowana sieć itp. nie da rady rozstrzygnąć na co system czeka w tej końcowej fazie.
    Możesz spróbować użyć BootVisa - w trybie trace - i na powstałych zrzutach prześledzić czy da sie w ten sposób ustalić "winowajcę". Nawet bowiem jeżeli wszystko dokładnie opiszesz nie ma gwarancji trafienia "zdalnego" - to może być DHCP, ale równie dobrze jakiś AV "rozpychający" się w fazie startu.
    Jest jeszcze i taka możliwość diagnozy - uruchom komputer w stanie czystego rozruchu i - jeżeli opóźnienie zniknie - kolejno włączać programy pierwotnie wyłączone (robotne, ale ile satysfakcji z samodzielnego działania).
  • Poziom 16  
    Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Dzięki waszym informacją znalazłem problem i w szybkim uruchamianiu systemu przeszkadza włączanie się anty wirusa AVAST. To on się tak długo aktualizuje i uruchamia. Dziękuję.:D
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Polecam AVG Free, nie powinien tak ciążyć jak Avast i jest proste. Choć na rynku antywirów jest w czym wybierać i możesz sobie sam coś znaleźć.
    Przypominam że posiadanie aktualnego i włączonego Antywirusa jest b. ważne.
  • Poziom 16  
    Przepraszam wszystkich którzy udzielili mi powyższych informacji.
    Wiem, że trochę późno, aż wręcz bardzo późno odpisuje w tym temacie ale chcę Wam wszystkim podziękować za pomoc, bo skorzystałem ze wszystkich waszych wskazówek i porad. Do dziś pamiętam, że spędziłem nad tym dwa dni i komputer do dziś ładnie pracuje.
    To samo zastosowałem do laptopa który nie dawno kupiłem i także efekt mnie zadowala.
    Jeszcze raz przepraszam forumowiczów i bardzo dziękuję za pomoc.