Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WINDOWS XP-jakie programy systemowe można wyłączyć?

08 Cze 2010 16:37 3948 8
 • Poziom 16  
  Potrzebuję konkretnej odpowiedzi.
  Mój komputer potrzebuje dość dużo czasu aby się włączyć. Z tego co się już dowiedziałem, ten czas zabierają mi programy które system windows sam uruchamia, a są one nie potrzebne. Głównie chodzi mi tu konkretnie o programy w systemie windows xp, ponieważ wszystkie inne które sam instalowałem są już skonfigurowane.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Np.: http://xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html (bowiem jednak chyba od tej strony raczej należy patrzeć niż jakichś mitycznych programów przez Windows uruchamianych).
 • Poziom 16  
  Dziękuje za link i trochę to trwało zanim wprowadziłem takie ustawienia.
  Muszę przyznać , że jest różnica przy włączaniu komputera.
  Bardzo szybko wyświetla się pulpit i wszystkie ikony. Lecz zauważyłem jeszcze jeden problem.
  Od chwili pojawienia się ikon na pulpicie mija z jakieś 15 sekund i dopiero włącza się ten dzwięk systemu windows, który zawsze jest na początku uruchamiania systemu.
  Czy coś jeszcze trzeba ustawić, żeby to skorygować?
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Używam programu CCleaner i w nim jest zakładka NARZĘDZIA-Autostart, widać tam wszystko co się uruchamia z systemem, ja mam wszystko wyłączone poza antywirusem
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Zrób defragmentacje dysku:c kilkakrotnie i oczyszczanie dysku:c a zapewniam będzie o wiele szybciej się uruchamiał.Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  macko.79 - bez informacji dot tego co się ładuje, jak jest skonfigurowana sieć itp. nie da rady rozstrzygnąć na co system czeka w tej końcowej fazie.
  Możesz spróbować użyć BootVisa - w trybie trace - i na powstałych zrzutach prześledzić czy da sie w ten sposób ustalić "winowajcę". Nawet bowiem jeżeli wszystko dokładnie opiszesz nie ma gwarancji trafienia "zdalnego" - to może być DHCP, ale równie dobrze jakiś AV "rozpychający" się w fazie startu.
  Jest jeszcze i taka możliwość diagnozy - uruchom komputer w stanie czystego rozruchu i - jeżeli opóźnienie zniknie - kolejno włączać programy pierwotnie wyłączone (robotne, ale ile satysfakcji z samodzielnego działania).
 • Poziom 16  
  Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Dzięki waszym informacją znalazłem problem i w szybkim uruchamianiu systemu przeszkadza włączanie się anty wirusa AVAST. To on się tak długo aktualizuje i uruchamia. Dziękuję.:D
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Polecam AVG Free, nie powinien tak ciążyć jak Avast i jest proste. Choć na rynku antywirów jest w czym wybierać i możesz sobie sam coś znaleźć.
  Przypominam że posiadanie aktualnego i włączonego Antywirusa jest b. ważne.
 • Poziom 16  
  Przepraszam wszystkich którzy udzielili mi powyższych informacji.
  Wiem, że trochę późno, aż wręcz bardzo późno odpisuje w tym temacie ale chcę Wam wszystkim podziękować za pomoc, bo skorzystałem ze wszystkich waszych wskazówek i porad. Do dziś pamiętam, że spędziłem nad tym dwa dni i komputer do dziś ładnie pracuje.
  To samo zastosowałem do laptopa który nie dawno kupiłem i także efekt mnie zadowala.
  Jeszcze raz przepraszam forumowiczów i bardzo dziękuję za pomoc.