Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDP885 - wymiana łożysk

27 Sie 2004 15:40 16797 13

• Poziom 24  
    W mojej pralce poleciały łożyska, jest też wyciek w okolicach osi koła pasowego. Nigdy nie rozbierałem tego. Co muszę zrobić by wyjąć łożyska i co kupić by mi czegoś nie zabrakło.
  • Poziom 20  
    Sciągaczem sciągasz koło pasowe potem odkręcasz krzyzak sciągasz go i wybijasz łożyska i uszczelniacz zakładasz nowe i powtarzasz czynności tyle ze odwrotnie. Powodzenia

• Poziom 24  
    Ile tam jest łożysk 2 ?, koło pasowe mam już zdjęte.
  • Moderator
    Tam są dwa łożyska kryte.(przeciek zlikwidujesz zakładając nowy "zimering")
  • Poziom 20  
    Jeśli woda poszła w łozyska to są one bezwzględnie do wymiany i uszczelniacz tez.

• Poziom 24  
    Krzyżak odkręciłem, ale jak go zdjąć, nie chce drgnąć nawet na milimetr.
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 24  
    4 śruby bocujące krzyżak odkręcone, chyba to wszysto. Próbowałem już prędzej wkręcić śrubę w oś, ale miałem chyba za mały młotek.
  • Poziom 2  
    W sklepie poproś o zimering do PDP i łożyska 6204 i 6205 polecam łożyska RS .Przed wbiciem osi zdejmij najpierw pierścień zegera bo moze dlatego nie chce ci wyjść. DEMONTAŻ-1-koło pasowe,2- pierścień zegera ,3- śruby krzyżaka i już powinno bez problemu wyjść.

• Poziom 24  
    Dzięki już mam zrobine.

• Poziom 24  
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim, ale mam pytanie, czy pod pierścieniem zegera była podkładka, czy ją zgubiłem ?
  • Poziom 11  
    od kiedy w pdp jest pierscień seegera?????????
  • Poziom 11  
    W PDP 885
    nie ma żadnych segerów a tym bardziej podkładek,dobry ściągacz z wąskimi uchwytami żeby zmiesciły sie między krzyżak i bęben śruba z kontrą wkręcić do osi ,młotkiem dwa razy i musi iść