Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzna?

08 Cze 2010 17:49 3881 15
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem, kupiłem sobie nową kartę graficzną, ale komputer jej nie widzi, ponieważ nie umiem wyłączyć tej zintegrowanej. Wiem, że trzeba pogrzebać w BIOS-ie ale ja się nie znam na nim i boje się, że coś zepsuje.
    Proszę o pomoc i szybką odpowiedź w tej sprawie.

Moja płyta główna to : Gigabyte GA-M61SME-S2
    Moja karta graficzna to: Radeon HD 4850 X2

Z góry dziękuje za odpowiedzi i rady :D
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    Co to znaczy "nie widzi" ?
    W/g manuala od tej płyty, nie musisz wyłączać zintegrowanej (Chapter 2-2 str 34 -35). Chyba, że masz ustawione na "Init display first : onboard vga"
    Sprawdź też ustawienie "Onboard GPU"..
    Do biosu wchodzisz poprzez naciśnięcie "Del" na ekranie startowym bios (str. 30).
    P.s.
    Czy sam instalowałeś system operacyjny?
  • Poziom 14  
    Wyciąć kątówką...

Moderowany przez Matuzalem:

W nagrodę za tak wysublimowane poczucie humoru - ostrzeżenie.

• Poziom 2  
    W biosie mam ustawione na PGA, tak instalowałem sam system.
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    Wgrałeś WSZYSTKIE sterowniki, zaczynając od czipsetu płyty głównej? (Przyjmuję, że masz Win XP)
  • Poziom 41  
    Może podaj resztę szczegółów sprzętu. Szczególnie zasilacz. Zintegrowana karta się sama wyłącza gdy włożysz osobną.
  • Poziom 9  
    teraz używam zitegrowanej NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 a kupiłem RADEONa HD 4350 i robie wszystko jak ludzie piszą na różnych forach i lipa na starcie mam tylko kupe literek i cyfr ze nawet biosa nie moge uystawic na nowej karcie a pozniej obraz jes podzielony szarymi i niebieskimi pasami akesli mi sie nawet uda jakos wejsc w menedzera to i tak nie widzi tej karty,moze jest uszkodzona?Stery jakimś cudem zainstalowałem.

Dodano po 4 [minuty]:

jakie info Cie interesuje?
  • Poziom 30  
    Konfiguracja komputera.
    Zasilacz - marka, model, moc.
    Karta nowa czy z "allegro" ?
  • Poziom 21  
    Opisane przez Ciebie artefakty wskazują na uszkodzoną/źle dociśniętą kartę graficzną, albo uszkodzony kabel sygnałowy.
  • Poziom 9  
    Moja karta jest nowa i na gwarancji a gość w Komputroniku bo tam kupiłem kazał mi przywieźć cały komputer bo gdy mu podałem wszystkie dane mojego kompa i objawy to stiwerdził że gdy nie widzi co sie dzieje na moim komputerze to nie potrafi nic poradzić.A wiem jak to jest czasem z oddawaniem jakiego kolwiek sprzetu do reklamacji.
  • Poziom 30  
    Skoro nie chcesz oddać na reklamację, to może podzielisz się informacjami ?
    W poprzednim poście napisałem ,żebyś podał markę, model oraz moc zasilacza.
  • Poziom 9  
    a co do złego dociśnięcia lub uszkodzonego przewodu sygnałowego to wiatrak na karcie chodzi a monitor na starej zintegrowanej karcie chodzi bez zarzutu i pomimo tego że monitor nie jest markowy to karta rozpoznaje jego model i typ

Dodano po 3 [minuty]:

ale co ma zasilacz do tego?Ale dobrze zasilacz to PROCOMP ATX KY-500W
  • Poziom 30  
    PROCOMP .. Zasilacz kiepski, nadaj się do wymiany.
    Ew. zmierz napięcia.
  • Poziom 41  
    Na 100% uszkodzona karta.
  • Poziom 21  
    Wojtek(KeFir) napisał:
    Na 100% uszkodzona karta.

Wreszcie jeden na tyle odważny, by przekazać smutną nowinę.
  • Poziom 9  
    dzięki za pomoc oddaje tę kartę do reklamacji dam znać na forum jaki będzie tego finał