Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia i pomoc w doborze sprzetu

kazhiu 08 Cze 2010 19:20 1109 1
  • #1 08 Cze 2010 19:20
    kazhiu
    Poziom 2  

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze kina domowego (amplituner + zestaw głośników z aktywnym subem - 5.1) który w 60 % będzie używany do słuchania muzyki, 40 % do oglądania filmów. Pomieszczenie ma około 18 m2.

Byłoby super jeżeli amplituner będzie miał HDMI ponieważ w laptopie mam odtwarzacz bluray i wyjście HDMI przez które jest puszczony dźwięk cyfrowy (niestety tylko przez hdmi). Alternatywne wyjście może być takie, że dokupię kartę dźwiękową na express card z wyjściem optycznym lub coś w tym stylu.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na tą imprezę to 2000 - 2500 zł.

Jeżeli chodzi o głośniki myślałem o STX KD-200 (5.1 okolo 1300zl) lub KD-280 (5.1 około 1600 zł) są nie drogie a ponoć ładnie i głośno grają ale to zostawiam wam bo tak mogłem tylko słyszeć :).
    Mam możliwość kupna używanych głośników:
    2 KOLUMNY CANTON LE 170
    2 KOLUMNY CANTON LE 120
    KOLUMNA CENTRALNA LE 150 CM
    CANTON POWERED SUBWOOFER ASD 250 SC
    za bodajże 1500 zł
    Nowe czy używane :) ??

Co do amplitunera moja dziewczyna uparła się na HARMAN/KARDON bo jest bardzo ładny i pasuje do pokoju :), myślałem o jakimś AVR-138 (brak hdmi ale to nie priorytet)lub coś używanego. Nie wiem tylko jak to razem będzie grało.

Widziałem też jeszcze jedną ciekawą rzecz w saturnie mianowicie:
    http://www.allegro.pl/item1066005944_harman_kardon_avr_138_dvd_28_jbl_scs_178.html
    cena w saturnie 2500 zł - Ale nie potrzebuje DVD i też nie wiem jak te małe głośniczki by grały w moim pokoju.

Proszę o opinie i sugestie, może coś lepszego za proponujecie.

0 1
  • #2 08 Cze 2010 23:06
    Pablo1964
    Moderator

H/K serii 1xx to może okazać się za mało do słuchania w 60% muzyki. To podstawowa seria, przeznaczona w zasadzie wyłącznie do kina (podobnie jak zestaw scs). Natomiast faktem jest, że amplitunery H/K brzmią w muzyce lepiej od porównywalnych cenowo wyrobów konkurencji.

0