Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Variolux kosa spalinowa opinie

waljo 08 Jun 2010 20:58 12748 12
    waljo
    Level 21  
    Chciałbym poprosić o jakieś opinie na temat tej kosy. Kupiłem ją dzisiaj w OBI. Na silniku jest napisany symbol V-BFS43. Może ktoś takiej używa, chodzi mi też o jakieś opinie jak się ona sprawuje, na co uważać itd.
    krzysztofz14
    Level 13  
    Mam kosę tej firmy model 4-suw.Odpala dobrze ale ma problemy z wejściem na obroty.Na wolnych chodzi ładnie po dodaniu gazu przerywa .Jak się rozgrzeje to jakoś chodzi ale to nie to.Nie wiem czy moja taka jest czy wszystkie tak mają.
    waljo
    Level 21  
    Zajrzy do jakiś fachowców to Ci ustawią. Może to sprawa regulacji gażnika. Cięzko to samemu zrobić trzeba mieć obrotomierz bo nie można przekroczyć granicznych obrotów bo można uszkodzić kosę, na słuch tego nie ustawisz. Szukałem jakiś opinii na temat tej kosy i nie znalazłem nic niepokojącego więc myślę, że powinna trochę pochodzić.

Pozdrawiam
    parasso
    Level 1  
    A jak ogólnie wrażenia na temat tej marki Variolux? Szukam kosy spalinowej w okolicach 400-500 zł, w Obi tego Varioluxa mozna kupic za 400 PLN. Na Allegro sa duze lepsze (w sensie mocniejsze, bardziej wyposazone zestawy), ale gwarancja na 12 miesiecy i wiadomo, jak cos sie zepsuje to trzeba na swoj koszt wysylac. A w OBi niby kosa nie jest rewelacja, ale serwis na miejscu i 24 miesiące.
    waljo
    Level 21  
    KOsiłem już kilka razy i na razie jest OK. Bez wątpienia 24 m-ce gwarancji jest też atutem. Myślę, że do jakiegoś nie wyczynowego koszenia , a jedynie na swoje potrzeby to sprzęt jest dobry. Szukałem w necie jakis opinii i nie znalazłem nic szczególnie złego na temat tej firmy.
    zbigu
    Level 11  
    Witam.
    Mój tata ma taką kosę i jest zadowolony. Do koszenia "rekreacyjnego" idealna.
    Pojawił się jednak problem z głowicą. I tutaj mam pytanie: czy znalazł może ktoś dobrą automatyczną lub półautomatyczną głowicę, która pasuje do tej kosy? O ile nie jestem w błędzie to średnica otworu 26mm.
    Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
    SebaSRS
    Level 12  
    Gdzieś czytałem (chyba na elektrodzie) że części do tej kosy można dostać w serwisie obi, adres to:
    KJB, Erpatech
    Ul Ostroroga 18
    01-163 Warszawa
    serwisobi(malpa)erpatech.pl
    Tel. +48 022-6649955
    Fax. +48 0801-000-418

Dane zaczerpnięte STĄD

I oni raczej powinni mieć taką część którą szukasz.
    zuczekt
    Level 2  
    Szczerze to kup kose taką do której jest bezproblemowy serwis najlepiej na miejscu i części dużo-wszystko się psuje natura rzeczy martwych.
    waljo
    Level 21  
    Witam kosę juz użytkuję rok, sprawuje sie bardzo dobrze, pali na dotyk i równo pracuje. Jedna rada dla kupujących to taka, że trzeba nasmarować wszystkie miejsca przeznaczone do smarowania bo fabrycznie tego smaru jest odrobina. Trzeba tez przestrzegać mieszania paliwa z olejem w odpowiednich proporcjach 1:40. Ludzie chyba mieszaja olej standartowo 1:50 i to jest błąd bo słyszałem wiele opinii, że chińskie kosy lubią sie zacierać ale myślę, że wynika to ze złego stosunku mieszanki. Na opakowaniach z olejem też można przeczytać, aby opakowanie oleju wlewać do 5 litrów paliwa, a to w przypadku tej piły jest nieprwaidłowo. Czytajmy instrukcjię !!. Piła mało pali co jest jej atutem. Ostatnio kosiłem dosyć duże osty tym dołączonym nożem i szło rewelacyjnie. Jak na razie jestem zadowolony, do prac na swoje potrzeby jest super.
    SebaSRS
    Level 12  
    Ja ją też użytkuję, ponad dwa lata, i oprócz ułamanej dźwigni od ssania ( w najbliższym czasie muszę ją zamówić) wszystko jest w miarę w porządku.
    Aaa i jeszcze- połączenie silnik-drążek (ten w którym idzie napęd żyłki/noża) jest niezbyt dobre bo się rozluzowało i często silnik się kręci względem tego drążka, i nie da się tego mocniej już dokręcić.
    sebol*
    Level 15  
    SebaSRS wrote:
    Ja ją też użytkuję, ponad dwa lata

I wybzykałeś nią łącznie z hektar przez te dwa lata ?
    SebaSRS
    Level 12  
    sebol* wrote:
    SebaSRS wrote:
    Ja ją też użytkuję, ponad dwa lata

I wybzykałeś nią łącznie z hektar przez te dwa lata ?

Nie jestem w stanie określić ile dokładnie, ale myślę że hektar już raczej tak. Bo jest to obkaszanie niedużego sadu i i nieużytków.
    waljo
    Level 21  
    Fakt u mnie też silnik się kręci w stosunku do tego metalowego drążka ale nie przeszkadza to w ogóle.