Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja samochodowego głośnika eliptycznego

08 Cze 2010 21:25 1857 12
  • Poziom 17  
    Witam, Znajomy poprosił mnie o wymianę membran w swoich głośnikach, oczywiście nie byłoby żadnego problemu gdyby głośniki były okrągłe. Te są akurat eliptyczne, a na dodatek 3-drożne. "Googlowałem" przez jakiś czas i niestety nie znalazłem żadnej membrany tego typu, ani nawet informacji na temat regeneracji takiego "jajokształtnego" głośnika. Czy możliwe jest kupienie takiej membrany ( wymiaru jeszcze nie znam dostałem jedynie zdjęcia poglądowe) ? Jeśli możliwy jest zakup takiej membrany to czy można w jakiś sposób wymontować głośniki średnio i wysokotonowy? Pozdrawiam
    Regeneracja samochodowego głośnika eliptycznego
  • Poziom 35  
    Nie opłaca się tego remontować. I nie spotkałem się nigdy z membranami do elips 6x9.
  • Poziom 17  
    Nie chciałem podejmować dyskusji co do modelu głośnika jego parametrów i jakości dźwięku jakie można z niego uzyskać gdyż jestem świadomy, że nie jest to nic specjalnego. Jeśli chodzi o opłacalność to myślę że gdyby była możliwość kupienia takiej membrany to wszystko zależy od tego ile by kosztowała. Dzięki za odp ;)
  • Poziom 35  
    Kolego a ile myslisz ze taka membrana by kosztowala ?? Przeciez na allegro kupisz jajka za 20-30zł uzywki nawet za 30 pare zloty sa nowe ja moze gdzioes mam nawet jedno jajko w piwnicy z cala membrana moge poszukac tylko poprostu za czy to wszystko ma sens za 69zł sa np nowe peiyingi
  • Poziom 17  
    Kolego sanders156 nie mam pojęcia, zapewne kilka(naście) zł. ;). Nie chciałem kierować dyskusji w tym kierunku. Przecież nie piszę, że muszę i chcę je za wszelką cenę naprawić, więc nie musicie odwodzić mnie od tego pomysłu i przedstawiać szczegółowe kalkulacje, ponieważ przecież nic nie robię. Pytałem jedynie czy można kupić taką membranę ;) Wszystko wskazuje na to że prawdopodobnie nie, ale chciałem się upewnić. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    JBL t595L mają wymienne membrany o czym nagminnie nadmienia producent ale też takich nigdzie nie widziałem,w głośniki które kiedyś kosztowały 1500zł za elipsy jest to opłacalne:) ale nie w W/W
  • Poziom 35  
    Moze przez swoje skroty myslowe nie zawarlem kolejnego punktu swojej wypowiedzi mianowicie zamiast szukac nie osiagalnej membrany przeszukaj na allegro i kup za kilka kilkanasie zloty byle jakie jajka i wymontuj z nich membrane
  • Poziom 17  
    Myślę, że jeśli chodzi o kupno uszkodzonych głośników i przekładania membran to rzeczywiście gra nie jest warta świeczki, odklejanie membrany od starej cewki,zawieszenia górnego od kosza bez żadnego uszkodzenia nie byłoby czynnością najprostszą i myślę, że w tym momencie można mówić o aspekcie opłacalności tego typu zabiegów. Podsumowując: nikt nie widział, aby można było kupić nowe membrany do regeneracji "jajek", a sama regeneracją jest raczej nieopłacalna ( pomijając fakt zdobycia trochę doświadczenia :P ).
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Znalazłem przez przypadek na alle... i postanowiłem się znaleziskiem podzielić :) też myślałem ze są niedostępne...
  • Poziom 31  
    Tak, tylko życzę powodzenia przy odklejaniu i wklejaniu ponownym tych 10 drożnych tweeterów.

Gra imho zupełnie nie warta świeczki, elipsy tej klasy można kupić za grosze, a kolega niech sobie kupi pare piw zamiast topić kase w regeneracji badziewia.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dziękuje za informacje :)