Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EEPROM w OTVC Schneider z chassis TV 17.1 B/G

27 Sie 2004 17:10 1713 8
  • Poziom 12  
    potrzebny bardzo 100 % eeprom do tego telewizorQa z gory dzieki za pomoc

jak cos to slac na adres viruse_q(malpa)wp.pl
  • Poziom 16  
    24C32W wstaw nawet czystą i ruszy.Pozniej wejdz w tryb serwisowy i skoryguj geometrie obrazu.
  • Poziom 25  
    Zczytałem tą pamięć ze Schneidera który czeka na wymianę pionu ale wsad powinien być dobry bo innych uszkodzeń nie znalazłem.
    wsady należy zamieszczać w bazie o czym usera poinformowano. <zdzich42>
  • Poziom 12  
    domint a czym to zczytales mam programator ktory czyta pliki .bin .hex .mem a tego co przyslales nie moge odczytac ??
  • Poziom 23  
    Witam
    ------------------
    Nawet jak odczytasz bin to i tak moga być problemy bo się okaże iż eprom był innej wersji , a jeśli nawet ruszy to i tak będziesz musiał wejść w tryb serwisowy ustawić parametry kineskopu i geometrję obrazu.

Wstaw czystą pamięć , włącz TV i poczekaj kilka sekund wczyta swoje oprogramowanie .
    Jeśli wszystko w TV będzie OK to sam wystartuje.
    Wejdź w tryb i dokonaj korekty.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    bo w czym problem mam takiego Schneidera i mecze sie juz z nim jakis czas telewizorek jest sprawny wlancza sie i wszystko wymiarki sa OK ale brak jest glosu np. na zwyklej siatce na polsacie i TV4 mam glos a na 1 i 2 juz nie kombinowalem juz jak sie da wstawialem pamiec z innych tv wstawialem czysta ustawialem w trybie serwisowym wszystko od poczatku i dalej mam problem z glosem ..... mial ktos kiedys cos takiego ?? jakies wskazowki ?? ...... co jeszcze nastepuje pojawiaja sie od czasu do czaadu w dolnej czesci ekranu kwadraciki od telegazety jakies literki itp. .............. cyfrowke lutowalem i tak dalej moze ktos wie ktory ze scalakow w tej cyfrowce byl by odpowiedzialny za pojawianie sie tych kwadracikow no i co z tym glosem nr.cyfrowki to 0 10 1662. 004 Feat o. VGA 07 i sa tam scalaki DDP 3310B D3X ; CIP 3250A B1 ; VPC3215C B8

help !!!
  • Poziom 23  
    Witam
    ------------------
    Za te pokazujące się kwadraciki i napisy w moim przypadku odpowiadały 'zimne luty' na kondensatorach wysokonapięciowych przy 2SD5129( te w tulejkach).
    Odnośnie głosu - jeśli oczywiście jest przestrojony - polutuj tulejki przy MSP3401 i trzy procesorze .
    Wygląda to jakby był zły reset procesora fonii.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Najczęściej występuje brak przejścia w 2 punktach (tulejki) które znajdują się pomiędzy procesorem MSP a blokiem cyfrówki.

ps
    ten wsad jest spakowany!
  • Poziom 17  
    Rzeczywiście najlepiej jest dać pamięć czystą (FF). Po włączeniu należy zaczekać około 30 sekund na inicjalizację i przeprowadzić korektę geometrii.