Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Migomat kupić Bester czy Telwin?? Podane modele

jurekm 08 Cze 2010 22:15 17931 7
  • #1 08 Cze 2010 22:15
    jurekm
    Poziom 11  

Witam kolegów forumowiczów.
    Mam do was pytanie jak w temacie. Zmieniam mój migomat bo mam go dosyć, mianowicie jest nim S-Mag 160 Powermat i normalnie nic tym "urządzeniem" nie idzie zrobić. Teraz chciałbym kupić coś lepszego do użytku amatorskiego i wybrałem urządzenia:
    1. Bester MIDIMAGSTER 1801 lub w lepszych pieniądzach jest Bester TURBO MAGPOWER 1801. Czym one się różnią, że różnica cenowa wynosi około 200 zł?
    2. TELWIN TELMIG 180/2
    3. TELWIN TELMIG 170/1
    Pewnie zapytacie co chce spawać więc tak: przy samochodzie jak coś trzeba, jakieś profile i blachy do 6 mm jak to przy domu, noi jakąś konstrukcje czegoś jak się trafi: brama czy coś takiego.
    Z góry dziękuje za dobrze wytłumaczoną i uzasadnioną poradę.

0 7
  • #2 08 Cze 2010 22:54
    Jacek1983rr
    Poziom 23  

Różnica między midimagster a magpower sądzę że polega na tym iż pierwszy to wersja ogólnodostępna a drugi zbudowany dla marketów. Tak było np w przypadku 1800 te z marketów częściej się psuły choć niby były takie same. Posiadają one niby takie same parametry czyli max 160A a w cyklu 60% możemy obciążyć to urządzenie 80A ale uwaga przy 20oC posiada elektrozawór i dość solidny przewód spawalniczy jak i podajnik. Telwin 180/2 uzyskuje max 170A a w cyklu 60% możemy obciążyć to urządzenie 80A ale przy temp. zewnętrznej 40oC. W porównaniu do poprzednika posiada gorszy uchwyt spawalniczy z zaworkiem mechanicznym. Ostatni Telwin 170/1 o mocy maksymalnej 160A w cyklu 60% również możemy obciążyć 80A przy temp. 40oC. Uchwyt również na zaworek mechaniczny. Jeszcze jedna istotna różnica między BESTEREM a TELWINEM. Bester może pracować na zasilaniu zarówno jednofazowym jak i międzyfazowym (dobre w przypadku gdy na jednej fazie mrugają nam żarówki) jednak nie możemy porównywać tego z urządzeniami siłowymi. Telwin pracuje tylko na zasilaniu jednofazowym. Piszesz iż chcesz spawać elementy o grubości 6mm. W przypadku tych wszystkich wymienionych przez ciebie urządzeń to niemożliwe gdyż przetop sądzę iż uzyskasz coś około 3mm no chyba że będziesz spawał z obu stron to co innego. Amatorsko na płotki, blachudry jak najbardziej. Jeszcze jedna istotna rzecz poprzednik 1801 czyli 1800 był modelem bardzo awaryjnym ( najczęściej problemy z posuwem ). Osobiście uważam iż Telwin posiada modele mniej awaryjne oczywiście to tylko moje zdanie ale możesz je wziąć pod uwagę.

0
  • #3 08 Cze 2010 23:15
    jurekm
    Poziom 11  

Czyli kolego z twojej wypowiedzi wychodzi, że lepiej kupić Telwina. Co na to inni forumowicze??

0
  • #4 01 Lip 2010 14:09
    darqsek
    Poziom 12  

Kolega Jacek chyba nie do końca orientuje się w wyrobach Bestera.
    Mag Power 1801 i Midi magster 1801 to jedno i to samo urządzenie. Można to sprawdzić na stronie bestera analizując wykazy części zamiennych (są identyczne).
    Awaryjność Mag Powera 1800 (w porównaniu do Midimagstera 1800) na pewno była większa jeśli weźmie się pod uwagę ilość sprzedanych sztuk przez markety i przez profesjonalne sklepy ze sprzętem spawalniczym.
    Wiadomo, że cena marketowa była sporo niższa... zatem sprzedaż większa. Wnioski nasuwają sie same.

Jeśli chodzi o cykle pracy, Mag Power 1801 tak samo jak Telvin ma je podane przy temperaturze otoczenia 40st. C

Co do problemów z posuwem,
    bardzo ważna jest kwestia odpowiedniego dopasowania docisku na rolkach podających. Zbyt mocny obciąża płytkę sterującą.

Tyle mogę powiedzieć na temat Bestera 1801,
    Ogólnie polecam. Nadaje się cieńszych rzeczy i od czasu do czasu do cięższych prac (4-5mm przetopu na maksymalnym zakresie oraz przy użyciu mieszanki AR+CO2)

Telvinem 180/2 nigdy nie spawałem także wstrzymam się od głosu.

pozdrawiam

1
  • #5 31 Lip 2010 19:45
    darko b
    Poziom 13  

Niewiem dlaczego kolega porównuje Bester do telwin 170 i 180 ,czy porównuje według cen czy mocy... ? Ok.2 lata temu też miałem ten dylemat i kupiłem Telwin 200/2 -230V i jestem zadowolony.W tej chwili można go kupić za ok.2100zł.

0
  • #6 12 Lip 2012 20:22
    Ponti89
    Poziom 10  

To w koncu telwin 180/2 ma 170A czy 140A ? bo jest napisane ze zakres prądu spawania jest w zakresie od 30 do 170A ale dalej pisze ze przy 40C i 20%=140A
    Jak to rozumiec ? to ma w koncu 170A czy 140 ?
    Bester 1801 ma przy 10%= 160A
    wiec wychodzi na to ze bester mocniejszy i tanszy. To juz nawet sherman 200 ma większą moc tak ?
    pzdr

0
  • #8 19 Lis 2017 17:39
    jurekm
    Poziom 11  

Temat nieaktualny

0