Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGI 5315 instrukcja obsługi

08 Cze 2010 22:24 8337 4
  • Poziom 9  
    WItam Wszystkich, otrzymałem w "prezencie" uszkodzoną zmywarkę Bosh SGI5315. Z wyglądu nie jest zbytnio nagryziona przez ząb czasu choć dopiero po rozkręceniu okazało się że rok produkcji to wiosna 1999 rok. Zmywarkę otrzymałem jako uszkodzoną i rzeczywiście po załączeniu świeciła się tylko dolna pozioma belka wyświetlacza 7 seg.
    Znalazłem na płytce programatora kilka zimnych lutów, wymieniłem kondensatory elektrolityczne zsilacza: 1000uF/25V i 10uF/50V na nowe i ponownie podłączyłem kable z konektorami i pralka po ok 1 min, zresetowała się i zaczęła pobierać wodę, grzać ją i rozpoczął się cykl zmywania.
    W chwili obecnej testuję ją ale nie do końca rozumiem logiki programów.
    Programy kończą się po ok. 1,5h dla 65st, 1h dla 55st ale nie wypompowuje wody po zakończeniu zmywania. Oczywiście w międzyczasie w trakcie pracy programu wypompowuje wodę, pobiera nową, płucze raz w zimnej a raz w ciepłej wodzie (pr 65st), ale po zakończeniu woda zostaje w zmywarce.
    Każde nowe zmywanie rozpoczyna od wypompowania starej wody z poprzedniego mycia.
    Mam pytanie, choć wiem że to "zabytek" i najstarsi z branży AGD mogą już jej nie pamiętać, ale czy ma ktoś wiedzę na temat poprawności cyklów tej zmywarki albo może zachowała się u kogoś instrukcja obsługi lub w co nawet nie liczę to instrukcja serwisowa?
    Za każde słowo od Was koledzy będę bardzo wdzięczny
  • Poziom 2  
    Też mam zmywarkę bosch i zachowuje się tak samo ze względu na zapach jaki byś zwrotnie otrzymywał z kanalizacji po dłuższym nieużywaniu.Ważne żeby tej wody było tylko tyle aby był zalany odstojnik pompy myjącej.Pierwszą rzeczą po nowym włączeniu zmywarki do mycie, jest właśnie wypompowanie tej niewielkiej ,,nieświeżej ,, ilości wody.A tabletki i nabłyszczacz są podawane w kolejnych cyklach programu do świeżej (bezzapachowej) wody.
    Pzdr. Markopolo60
  • Poziom 9  
    Dziękuję za informację. Także wpadłem na takie rozwiązanie przez producenta... i w zasadzie bardzo słuszne. Na którymś z forum dotyczących zmywarek Boscha ( innego typu) znalazłem link do stronki Boscha, gdzie można pobrać dosłownie każdy manual do produktu jaki ta firma wypuściła na rynek. Bardzo cenna stronka. Dzięki niej znalazwszy swój typ doczytałem, że jest to opcja,( jedna z wielu ukrytych) którą można włączyć przy pomocy kombinacji klawiszy na panelu zmywarki.
    Teraz obecnie sprzęt działa doskonale pomimo swoich 11 lat.
    Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za opis.
    W razie potrzeby mogę poszukać tego adresu i przedstawić ponownie na forum, lecz myślę iż dociekliwi w temacie znajdą ten adres bez problemów.
  • Poziom 13  
    A może jednak podzielisz się się tym adresem strony?!
  • Poziom 9  
    Proszę bardzo jeśli nie chce ci się przerzucić kilku stron na forum zmywarek Bosch,
    oto na "tacy" adres stronki:
    http://www.bosch-home.com/de/hausgeräte/infomaterial/gebrauchsanleitungen.html

W polu:"Zu den Gebrauchsanleitungen" należy wpisać poszukiwany typ

życzę miłego studiowania manuali!