Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWF1455 nie kończy programu

08 Cze 2010 22:44 4363 4
 • Poziom 9  
  Pod koniec prania pralka nie pobiera płynu do płukania, nie płucze i nie wiruje. Jednak czas prania wydłuża nawet o godzinę, sama nie odblokowuje drzwi (początkowo jedynie wydłużała czas i nie otwierała drzwi)...
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Witam. Problemy te są związane z zabrudzonym układem spustowym wody.
 • Poziom 9  
  Przeczyszczony odpływ (zawór odpływu wody dołączony na wężu - był zablokowany), obecnie drożny, wąż sprawdzony i drożny. Problem jednak pozostał i chyba nie był od początku dobrze zdiagnozowany: pod koniec prania wodę odpompowuje, płucze, jednakże nie pobiera płynu do płukania, a po odwirowaniu nie otwiera drzwi. Dioda miga i czas zakończenia prania jest przestawiony w przód o godzinę, naciśnięcie przycisku Start/Pauza nie daje żadnego rezultatu.
 • Poziom 9  
  Jednak w weekend jest więcej czasu, więc przyjrzałem się zachowaniu pralki dokładnie: w trakcie prania nagle zaczyna się rozpędzać jakby zaczynała wirować, po 2-3 sekundach obroty spadają do 0 i "pralka staje w miejscu". Przesuwając jedynie czas ukończenia prania w miarę mijających minut. Drzwi nie odblokowuje, jednakże po wyzerowaniu programu odblokowują się...

  Podsumowując: wodę pobiera, silnik na programie wirowania działa w całym zakresie obrotów, wodę odpompowuje, grzałka działa.
 • Poziom 9  
  Problemem był tachometr na ośce silnika (niestety wymienny tylko razem z silnikiem), miał po prostu przerwę, choć chwilami coś podawał.