Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięki silnika w głośnikach

09 Cze 2010 12:40 1070 3
  • Poziom 17  
    Witam
    Ostatnio podłączyłem znajomemu lekki sprzęt tj. radio Alpine CDA 7876Rb, wzmacniacz Axton c500 do tego na tylną półkę 6x9 JBL GTO936e wszystko zasiliłem kablem 25mm ( taki mialem w domu ) do tego sygnałowe kable sinuslive oraz podpiąłem masę w bagażniku pod jakąś śróbkę. Po włączeniu radia na 1vol. słychać było jakby zakłucenia tj. membrany szumiały ale przy większej głośności wszystko było super ( fadder ustawione całkowicie na tył ). Po rozłożeniu równomiernie głośności na przód i tył, zestaw przedni grał tak jak powinien jednak tylnie przestały przyjemnie grac i niski ton był strasznie płytki i poszarpany. Cała historia rozpoczyna sie, gdy włączyłem silnik i słychać było jedynie pisk i bardzo spore zakłucenia. Pomyslalem, ze to wina kabla zasilającego, wiec wyciągłęm go z samochodu i poprowadziłem poza samochodem. Niestety nic się nie zmieniło. Dziwna sprawa, bo jeszcze 2 miesiace temu wzmacniacz był w przednim schowku, i napędzał przednie głośniki i skrzynke 25cm w bagażniku - zakłuceń nie było.
    Na koniec jeszcze dodam, ze ruszając kablami od radia słychać stuki w tylnych głośnikach.
    Czy ktoś miał podobny problem i mógłby coś poradzić ?
    Ja stawiam ze cos nie tak z radiem, ale nie dam sobie ręki uciąć.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Kolego co to znaczy "pod jakąś śrubkę......" przykręć przewód porządnie, najlepiej pod śrubę od pasów bezpieczeństwa
    Oczywiście nie zapomnij zedrzeć farbę w miejscu przykręcenia
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Już chyba wiem w czym tkwi problem. Mianowicie myślę, że instalacja w radiu ( kable) są "popsute". Nie wiem dokładnie co z nimi, ale występują tam jakieś zakłucenia. Czy da się cos z tym zrobić ? W jakiś sposób wymienić kable, ale czy to pomoże ? Bo w sumie cos w srodku z ekektroniką też może być nie tak.
  • Poziom 28  
    Jeśli obstawiasz, że to radio to nie prościej podpiąć na chwilę jakieś inne?