Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Realtek HD Audio nie działa mikrofon

ziomeke 09 Jun 2010 15:53 39439 7
    ziomeke
    Level 2  
    Mam problem z mikrofonem Realtek HD Audio Input
    Po prostu jak coś mówię To mnie nie słychać
    1. Nie mam wyciszonego Sprawdzałem
    Proszę o szybką odpowiedz
    ziomeke
    Level 2  
    innego komputera nie mam

Dodano po 1 [minuty]:

a co do sterowników wszystko mam zainstalowane
    dinos83
    Level 33  
    W ustawieniach realteka zwiększ głośność mikrofonu + boost oraz sprawdź czy masz go wybranego do nagrywania.
    W komunikatorze sprawdź konfiguracje mikrofonu.
    MrVovek
    Level 2  
    Prawdopodobnie masz ten sam problem co ja, realteki HD tak juz maja :P musisz wlaczyc boosta przy mikrofonie ale oczywiscie nie mozesz go znalesc ? On jest, tylko w bardzo dziwnym miejscu nie szukaj go w nagrywaniu tylko w otwarzaniu. Uruchom menadzera realtek HD-> zakladka mikser-> ikonka z kluczykiem -> nacisnac i zaznaczyc zaawansowane elementy sterowania-> przewijasz malymi strzalkami zlokalizowanymi po prawej stronie az znajdziesz FRONT PINK IN oraz REAR PINK IN-> tam sa takie malutkie ikonki z 2 kropeczkami o nazwie zaawansowane-> zaznaczyc opcje :zwiekszenie wydajnosci mikrofonu. I to chyba wszystko, wejdz jeszcze tylko do windowsowego panelu sterowania i ustaw odpowiednia glosnosc albo zrob to samo za pomoca aplikacji realteka w Program files\realtek\Audio\Drivers\WDM\MicCal.exe
    pavcior
    Level 12  
    Jezeli po zainstalowaniu Driverów Realtek HD Audio w Realtek HD Manager mam ustwiony i wybrany mikrofon jako domyslny(odchaczony ptaszkiem) a nadal nie dziala i jest to problem w laptopie dodam. Przyczyna moze byc kilka ale wydaje mi sie ze problem tkwi w:

Pasek zegara->Glosnik->wybierz Urzadzenia do odtwarzania->Glosniki->Właściwości->POZIOMY!!! i tutaj gdzieś powinien byc nasz Mikrofon, prawdopodobnie jest wyciszony.

Jesli pomoglem Prosze o wiadomosc.