Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LPG GAZ Mini Lambda LECHO prosze o pomoc kolegow gazownikow

gmp 26 May 2008 13:23 27755 40
    roberrtos
    Level 11  
    shoan wrote:
    Witam ponownie.
    Poprawiłem mój błąd (wykorzystałem złe styki switha) kontrolka zagadała poprawnie, ale...tym sie nie da jechać, przyśpiesza z częstotliwością 1 Hz, tj. przy wciśniętym pedale przyśpieszenia sekunde sie zrywa do jazdy i sekunde odpoczywa, tak wolnym skokiem. Zamało coś wyregulowałem czy co???

Mam dokładnie ten sam objaw w Skodzie Felicii, za żadne skarby nie mogę tego wyregulować. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? (też mam sterownik mini lambda)
    michu_t
    Level 15  
    Witam, miałem podobny objaw na centralce Mini Lambda. Działo się tak dlatego że podczas deptania na gaz otwierał sie dodatkowo krokowiec i za mocno wzbogacał mieszankę, a po chwili gdy się przymknął auto znów nabierało mocy i tak w kółko. W moim przypadku pomogło przykręcenie zaworu przy krokowcu o ¼ obrotu.
    Pozdrawiam
    edi5000
    Level 11  
    Witam odkopuje stary temat ale nigdzie nie mogę znaleść pomocy. Może któryś z kolegów posiadający sterownik mini lecho mógłby zrobić fotkę kostki gdzie jest dokładnie wyjśćie na fioletowy kabelek do TPS bo gazownik usunoł całkowicie chyba ten kabel i go brak.
    To zdjęcia mojej wtyczki, na dole przy białym kabelku po prawej brak kabla, została sama wsuwka.
    edi5000
    Level 11  
    Dzięki jeszcze raz za pomoc. Zdradz jeszcze tajemnicę jak masz poustawianą centralkę (czy z sondy, czy emulacja itp) i jak spalanie czy cię satysfakcjonuje itp. Pozdrawiam.
    michu_t
    Level 15  
    Centralkę mam ustawioną na Falę 1V. Próbowałem wielu opcji i ta wydaje się najbardziej sensowna. Zawory i TPS ustawione zgodnie z instrukcją producenta.
    W samym mieście pali około 13 litrów przy czym benzyny dobre 10, na trasie w granicach 7 litrów gazu.
    Pozdrawiam
    edi5000
    Level 11  
    Czyli też na początek sprubuje z falą 1v,
    adikow
    Level 14  
    Witam
    Odgrzewam temat nie chce zaśmiecać nowym.
    Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie:
    1. Czy fioletowy kabel do TPS musi być podłaczony jak mam ustawione zworki na symulacje fali 1V?
    2. Mam do lambdy podłączony jeden przewód czarny, zielony nigdzie nie podpięty czy lepiej go podpięć wg schematu LECHO obcinając kabel z sondy?
    3. Gdzie podłączyć miernik żeby ustawić, gdzie plus? gdzie minus miernika??

auto Chrysler voyager, pali jak smok, szarpie strzela itd cały czas za bogata mieszanka, reduktor zregenerowany filtr wymieniony pomóżcie !!!
    ociz
    Moderator of Cars
    adikow wrote:
    pali jak smok, szarpie strzela itd cały czas za bogata mieszanka

Ta prymitywna i gu.no warta elektronika nie ma na to żadnego wpływu.
    yanki71
    Level 2  
    adikow wrote:
    Witam
    Odgrzewam temat nie chce zaśmiecać nowym.
    Czy ktoś mi odpowie na moje pytanie:
    1. Czy fioletowy kabel do TPS musi być podłaczony jak mam ustawione zworki na symulacje fali 1V?
    2. Mam do lambdy podłączony jeden przewód czarny, zielony nigdzie nie podpięty czy lepiej go podpięć wg schematu LECHO obcinając kabel z sondy?
    3. Gdzie podłączyć miernik żeby ustawić, gdzie plus? gdzie minus miernika??

auto Chrysler voyager, pali jak smok, szarpie strzela itd cały czas za bogata mieszanka, reduktor zregenerowany filtr wymieniony pomóżcie !!!

do wymiany uszczelka pod głowicą i sonda lambda