Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Wola 200 kW. Szukam eksperta

09 Cze 2010 17:50 3134 2
 • Poziom 2  
  Witam,

  Poszukuję jakiegoś mechanika / elektryka który miał do czynienia z agregatami prądotwórczymi typu Wola z lat 1970 - 1990. Jesteśmy na etapie zakupu takiego urządzenia i szukamy człowieka który będzie w stanie określić stan silnika, prądnicy. Nie chcemy kupić agregatu który będzie nadawał się tylko na złom.

  Najchętniej osoby z Łodzi lub niedalekich jej zakamarków.

  Kontakt: GG: 11236193
  Tel: 512 119090

  Pozdrawiam, i przepraszam jeżeli nie trafiłem z tematem do odpowiedniego działu.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
 • Poziom 10  
  Witam,
  trochę czasu już minęło i niewiele pomogę ale możesz zabrać na oględziny dowolnego mechanika który mógłby chociaż zmierzyć ciśnienie w cylindrach. Poza tym dobrze byłoby odpalić go i posłuchać czy nie ma stuków podczas pracy no i sprawdzić czy nie ma większych wycieków. Co do prądnicy to wystarczy ją wzbudzić i niech pochodzi bez obciążenia. Jeśli daje napięcie i się nie grzeje to jest w porządku. Jeśli do regulacji napięcia służy potencjometr to jedna faza może mieć niższe napięcie od pozostałych. Jest to normalne, taki układ zasilania. Widziałem już wiele tych generatorów (robię automatykę do nich do pracy równoległej z siecią) i jak się o nie dba to służą długo.

  Pozdrawiam
  Lechu
 • Poziom 21  
  Witam
  Dość dawno ,przez 2 lata , zajmowałem się obsługą i naprawą a także razem z kolegą naprawą uzwojeń generatorów w tych agregatach po pożarach uzwojeń.
  Jak napisał kol. wyżej dobry mechanik potrafi ocenić stan silnika agregatu.
  Ważne jest by przed zakupem dokonać dokładnych oględzin . Sprawdzić poziom ,stan i jakość oleju (brak opiłków i śladów metalu w oleju ) czy wskaźniki temp.wody, ciśnienia oleju ,licznik motogodzin są sprawne i ilość przepracowanych motogodzin są sprawne .Czy nie ma zabrudzeń i osadów w zbiorniku paliwa. Czy silnik był okresowo uruchamiany.Jeżeli nie to na pierścieniach tłoków i gładzi cylindrów może korozja .Po dokładnych oględzinach i sprawdzeniu rezystancji izolacji uzwojeń i instalacji elektr. agregatu ( najlepiej na pewien czas wyłączyć wzbudzenie) może nastąpić próba uruchomienia . Trzeba zwrócić uwagę czy nie występują stuki ,piski czy inne dźwięki swiadczące o nieprawidłowej pracy agregatu.. Pozdrawiam