Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk Cerapur Smart i Celsius (zamknięta komora spalania)

vitus3k 09 Cze 2010 18:14 2307 2
  • #1 09 Cze 2010 18:14
    vitus3k
    Poziom 18  

Witam, w domu mam zainstalowany w łazience kocioł Piecyk Cerapur Smart i on ogrzewa mieszkanie (grzejniki) i wode (CWU) tylko w łazience natomiast w kuchni mam zainstalowany Junkers Celsius do ogrzewania wody i to działa tak ze do kuchni doprowadzona jest tylko zimna woda do piecyka-piecyk podgrzewa wode TYLKO w kuchni. Mój dom ma około 250mkw. Więc odległość z łazienki do kuchni jest spora. Piecyki są ładnie wkomponowane we wnęki z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. I teraz chciałbym radę bo w kuchni mam ten piecyk i wywalone mam przez siane ,,rure w rurze" i kurcze spaliny z piecyka lecą mi na elewacje i troszke w tym miejscu jest przybrudzona. I teraz mam pytanie czy moge przedłużyć ten ,,komin" tak iż! Rure mam wyprowadzoną na zewnątrz z zasysaniem powietrza i chciałbym przedłużyć SAMĄ rurę spalinową o 2m. iż od parteru do dachu jest 2. I teraz pytanie czy taki układ zda egzamin ?
    MA to jakoś tak wygladać Piecyk Cerapur Smart i Celsius (zamknięta komora spalania)

0 2
  • #2 09 Cze 2010 19:11
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Możesz przedłużyć rurę spalinową ponad dach uwzględniając wytyczne producenta kotła (prawdopodobnie będzie trzeba zwiększyć średnicę na 80 mm jeśli jest mniej). Niezbędna jest również izolacja termiczna przewodu spalinowego wełną o gr. 5 cm oraz wykonanie płaszcza z balchy. Podsumowując - kicha.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Cze 2010 19:16
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Może być, ale rura spalinowa powinna być docieplona.Po wydłużeniu komina wskazana wizyta serwisanta do sprawdzenia warunków spalania. Musisz pamiętać o prawidłowym doborze elementów rur spalinowych.
    Co jeszcze poprawiasz ?
    Mianowicie idziesz w stronę prawa, bo w tym wydaniu odprowadzenia spalin było to niezgodne z jego literą. Dopuszcza się tylko wyrzut spalin do mocy 21 kW, a Celsiusz ma 23,6 kW
    BRAWO

1