Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sygnał powyżej 20dbm (100mw) kto to sprawdzi

27 Sie 2004 20:20 4426 20
  • Poziom 11  
    Mam pytanie... Chciałem zastosować wzmacniacz do punktu dostępowego (1600mW). Mieszkam w miejscowości do 40 000 mieszkańców. Czy ktoś będzie się czepiał, Jaki zasięg wtedy będzie miała sieć ?
  • Poziom 38  
    Teoretycznie nikt tego nie bedzie robil, a jak ktos sie uprze to cie uwali chocby za sama zewnetrzna antene (nawet jak masz przepisowa moc).
    Wiec pozostaje tylko nikomu niewchodzic w droge i bedzie zapewne ok.
  • Poziom 11  
    hmm zewnętrzną antenę... będzie bardzo wysoko i tylko ja mam klucze od dachu... przecież nie musze nikogo dopuszczać do nadajnika, a póki go nie dosięgną nie mogą mi udowodnić że to mój sygnał.
  • Poziom 38  
    jak beda chcieli zrobic pomiary to je zrobia, a co do anteny zewnetrznej to stosowanie ich w polsce jest nielegalne. Wiecv jak ktos sie uprze i bedzie chcial cie udupic to mu sie i tak uda. Wiec jak pisalem nie wchodzic nikomu w droge (tak by cie nie podpierniczyl) i bedzie ok...
  • Poziom 21  
    Witam
    Anteny zewnetrzne sa nielegalne?????
    czy w jakikolwiek sposob mozna je jakos legalnie stawiac na dachu?
    np jezeli administracja bydynku wyrazi zgode
  • Poziom 35  
    pavulon napisał:
    Witam
    Anteny zewnetrzne sa nielegalne?????
    czy w jakikolwiek sposob mozna je jakos legalnie stawiac na dachu?
    np jezeli administracja bydynku wyrazi zgode

Nielegalne sa jakiekolwiek inne anteni niz te co dostarcza producent do kart, jezli w "pudelku" nie bylo zadnej anteny widac producent nie :> wymaga ich stosowania :> i cokolwiek innego podlaczysz np antene kupiana na alegro jest nielegalne , tak mowi ustawa
  • Poziom 11  
    to po co sprzedają anteny z homologacją ?
  • Poziom 35  
    snifferman napisał:
    to po co sprzedają anteny z homologacją ?

no ja ci sprzedam folie do oklejania szyb z homologacja , taka co przerpuszcza 40% swiatla a ty ja przyklej na przednia szybe :> poczekaj do najblizszego patrolu policji , a oni ci wytlumacza ze homologacja homologacja a przepisy przepisami
  • Poziom 16  
    avatar: czy moglbys podac konkretnie, ktora to ustawa?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    mam wlasnie taki wzmacniaczyk 1600mW ,kupiony ok. 3 miesiące temu ze strony www.sinus.cfu.com.pl , po zamontowaniu siec zaczeła smigać jak nigdy dotąd !!
    klienci zaczeli mi sie podpinac pod akcesa gdzie jest zamontowany wzmacniacz ,twierdzac iz tu maja dużo lepszy sygnał niż z akcessa ktorego maja "pod nosem"zaledwie 500 metrów ,
    gdzie akcess ze wzmacniaczem oddalony jest od nich o jakies 5-6 km
    (trzeba bedzie kupic drugi wzmacniaczyk bo klientela zaczyna zapychac mi tego jednego akcesa z "dopałem" )
    ,sądzę że urzadzenia WIFI powinny miec conajmniej z 1000mW ,uprościło by to wiele spraw zwiazanych z sieciami ,
    a nie zaledwie 100mW i urzytkownik stacza "walkę z wiatrakami" aby lączność nawiązac i linka zestawic ,a jak zawieje wiatr to laczność znika...
  • Poziom 28  
    twierdzenie "uproscilo" jest wielkim uproszczeniem
    natura transmisji w tym pasmie jest niestety taka, ze uzywajac wiekszych mocy
    znacznie ograniczasz mozliwosc prawidlowej pracy urzadzen na sasiednich kanalach
    100mW bylo kompromisem napewno nie podyktowanym widzimisie producentow czy "normodawcow" ale praktycznymi szczegolowymi badaniami.
    inna sprawa to czy ten "wzmacniaczyk" faktycznie oddaje to 1600mW w tym miejscu gdzie ma oddawac, czy "smieci" nie leca gdzies indziej zaklucajac komus inne urzadzenie.
    na stronie produceta znajduja sie tylko skape informacje tj napiecie zasilania i wzmocnienie. Zadnych sensownych wynikow pomiarow czy specyfikacji.
    Jesli to ma byc wizytowka profesionalizmu tej firmy to ...
    Ale moze to moje niedopatrzenie, chetnie obejze takowe info jesli istnieja
  • Poziom 11  
    Cytat:
    inna sprawa to czy ten "wzmacniaczyk" faktycznie oddaje to 1600mW w tym miejscu gdzie ma oddawac, czy "smieci" nie leca gdzies indziej zaklócajac komus inne urzadzenie.

nie do konca rozumiem treść tej wypowiedzi ,skoro ktoś podaje moc tx napewno niema na mysli harmonicznych czy strat na ciepło tylko moc oddawaną na wyjściu , a co do śmiecenia tego wogóle już nie kumam >bo przecież to tylko stopień mocy wiec wzmacnia to co w niego "wejdzie" czyli praktycznie nie ma mowy o interferencjach ,czy zakłócaniu czegoś innego...
    a to przeciez zaledwie 1600mW ( BTS (stacje bazowe) odGSM mają 30-100W czyli ok 50razy wiecej )

Cytat:
    na stronie produceta znajduja się tylko skape informacje tj napiecie zasilania i wzmocnienie. Zadnych sensownych wynikow pomiarow czy specyfikacji.

nie mam zamiaru tu nikogo bronić ,ale ale jakich danych ,czy tez specyfikacji byś się spodziewał ? bo jak dla mnie to dane zamieszczone w tabeli w zupełności wystarczają do wszelkich obliczen (jak widac pasmo pokryte w całości ,wzmocnienie znane ,wiec czego wiecej można chciec..
    np.kupując wzmacniacz antenowy do TV , masz podane pasmo jakie wzmacnia ,wzmocnienie i zasilanie (chyba ze dla ciebie producent musi podac jakie programy wzmacnia ,wyniki pomiarów w każdym miescie i specyfikacje dachów budynków ,a na końcu że wzmocniony sygnał dociera do telewizora ,a nie do budzika od sąsiada......
  • Poziom 21  
    haha sie usmnialem
    kolego z dopalem obys nie nadawal w mojej okolicy bo z nudow postawie sobie obok twojego AP male pudelko wykopujacy z niego wszystkich klientow regularnie co 4 sekundy .. i wiesz co ? i przyjedzie URTiP z policja i zwina twojego AP a mojego nie, bo moj ma certyfikat i legalnie nadaje (mimo ze zakluca dzialanie twijej sieci) a tobie wlepia mandacik (>10k jak dobrze pamietam). Po URTiP moze zadzwonic kazda "zyczliwa" osoba.
    Ten twoj wzmacniasz sieje na minimum 6 kanalow na boki, w dodatku + antena (minimum 9dbi) daje okolo 10W wypromieniowanych w pasmie mikrofalowym ... prosisz sie.
  • Poziom 11  
    masz racje
    ale zapomniale napisac ,
    ze na koncu przyjdzie wilk i mnie zje.....a cibie nie bo masz certyfikat i legalnie nadajesz na zewnetrznej antenie hehe
    bajki na dobranoc...
  • Poziom 11  
    kubus12: Niestety oni maja racje !! juz za zewnetrzna antene mozna miec przypal a co dopiero za dopale !! w kazdym badz razie na twoim miejscu radzil bym ci olac dopaly i zajac sie dobrym zgraniem sprzetu ( dobry apek , dobry krootki kabel z porzadnymi zlaczmi i dobra antena ) z wlasnego doswiadczenia wiem ze sieci sa czesto robione polsrodkami ( widzialem jak ktos kiedys zastosowal kabel Rg58u miedzy apekiem a antena :) ) i czasami przy dobrze zrobionym punkcie dostepowym mozesz miec mniej problemow niz przy AP z dopalem ...
    Poozdroooo ;]
  • Poziom 43  
    ..... i oboje będziecie mieć sprawę karną ..... za używanie urządzenia nadawczego z antena zewnętrzna bez zezwolenia.

Moderator :arrow: proponuję zamknąć temat, bo przerodził się w dyskusję typu "a ty mi możesz"
  • Poziom 11  
    Freddy : ... ty mi mozesz .. pewnie sie niepomyle jezeli powiem ze 99% sieci wifi dziala na apkach z zew antena ! wiec niestrasz .. od tego sa duchy .. gdyby dpowiedmie org mialy sie zajac wszystkimi sieciami zajelo by im to naprawde duuuuuuzo czasu !! .
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 43  
    djspin napisał:
    Freddy : ... ty mi mozesz .. pewnie się niepomyle jezeli powiem ze 99% sieci wifi dziala na apkach z zew antena ! wiec niestrasz .. od tego sa duchy .. gdyby dpowiedmie org mialy się zajac wszystkimi sieciami zajelo by im to naprawde duuuuuuzo czasu !! .
    Pozdrawiam :)

Nie rozumiesz pojęcia antena zewnętrzna. Nie straszę Cię, tylko mówię jakie mogą być konsekwencje. Djspin :arrow: troche kultury i grzeczności.

Rasz :arrow: nie otwiera się ten link, ale nieważne. Pistolet na ostrą amunicję też ma certyfikat, a trzeba na niego zezwolenie.