Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani nagłowny mikrofon bezprzewodowy.

09 Cze 2010 19:56 4564 4
  • Poziom 22  
    Witam.
    Chciałbym sie dowiedzieć, jaki mikrofon bezprzewodowy nagłowny byście polecili za cenę ok 150-200zł
    Ważne, aby można było na nim jako tako zaśpiewać i grac na gitarze.
    Na allegro w tej cenie wysypują mi się AZUSA LS101
    Czy to się nada ?

Ogólnie do wokalu używany jest Shure SM58

pozdrawiam,
  • Poziom 9  
    Witaj, posiadam mikrofon Azusa Ls-101 od pół roku, działa bez zarzutu. Nagrywam nim w studio (chwilowo nie mam innego) dźwięk jest naprawdę czysty i dobrej jakości. Także na scenie mikrofon bardzo dobrze się sprawuje, zagrałem nim 2 koncerty jak narazie i wszystko było bardzo dobrze. Ma jednak jedną wadę: sprzęga się z mikrofonami kablowymi na starych powermixerach ( grałem kiedyś na bardzo starym Pevey'u i po prostu się nie dało). Teraz używam Behringera PMH 5000, i nie ma żadnego problemu, nawet po podłączeniu kilku mikrofonów (zarówno kablowych jak i bezprzewodowych). Na allegro znajdziesz kilka mikrofonów Azusa Ls 101-bierz koniecznie pojemnościowy... Ten dynamiczny oferowany pod tą samą nazwą nadaje się wyłącznie na śmietnik, lub do nagłośnienia piania koguta. Pozdrawiam serdecznie :)
  • Poziom 22  
    dzięki za odpowiedź.
    Ale jak mam odróżnić pojemnościowy od dynamicznego ?
    na aukcji nic o tym nie pisze. ;(
  • Poziom 35  
    Praktycznie wszystkie tanie nagłowne mikrofony są pojemnościwe (ściślej - elektretowe). Headset z tego zestawu jest sprzedawany jako MIK2049 i jest na prawdę OK, jak na swoje 80zł. Zestaw bezprzewodowego za 150zł - już nie.

Pamiętaj też, że taki zestaw łatwiej się sprzęga. O dobrym odsłuchu wokalu możesz praktycznie zapomnieć.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 22  
    Dzięki za odpowiedzi.
    W razie problemów napiszę ;)

pozdrawiam i dziękuje za pomoc.