Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SPS ELECTRONICS - alarm samochodowy z centralnym zamkiem

09 Jun 2010 20:18 5611 16
  • Level 26  
    Witam, leży takie coś u mnie w szafie wymontowane z innego samochodu. Niestety nie mam rozpiski co gdzie i jak podłączyć dlatego też zwracam się do was o pomoc. Centralka sterowała centralnym zamkiem i syreną. Nie znam modelu. Jedyne co pisze na obudowie to SPS ELECTRONICS AUTOALARM CEBRERYS SMALL. Poniżej załączam fotki i rozpiski kabli, które udało mi się rozgryźć. Drugie takie pudełeczko to pudełeczko z przekaźnikami, na płytne napisano PL35L v02 S3231-F.
    1,2,3,4,6,8 nie wiem do czego są. Natomiast 7 to zasilanie, 9 idzie do diody migającej a 10 to masa. 5 reaguje na 12V i włącza syrene.

1 i 3 idą do centralki więc je mam z głowy. 2,4,5 i 6 do idą do siłownika centralnego zamka, 8 zasilanie. 7 to niby masa, jest bardzo długi (ponad 2m) i prowadzi do nikąd.

Reszta zdjęć:
    SPS ELECTRONICS - alarm samochodowy z centralnym zamkiem SPS ELECTRONICS - alarm samochodowy z centralnym zamkiem SPS ELECTRONICS - alarm samochodowy z centralnym zamkiem SPS ELECTRONICS - alarm samochodowy z centralnym zamkiem
  • Level 38  
    5 – 12V po stacyjce
    6 i 8 – kierunki / pozycje /
    7 – Zasilanie 12V
    2 i 3 sterowanie masami CZ / chyba nie pamiętam /
  • Level 26  
    Tak, 5 po stacyjke był na 100%, inny reagował na otwarcie drzwi czyli też na 12V chyba, że krańcówka w drzwiach sterowana jest masą. to 6 i 8 mam podłączyć pod przekaźnik kierunkowskazów czy mogę od razu pod lampę? Jak to najłatwiej zrobić. Dodam, że chcę to zamontować do mondeo z 94r gdyż męczy mnie otwieranie kluczykiem.
  • Level 38  
    6 i 8 pod przewody do lamp
  • Level 26  
    Do masy? To w sumie resztę mogę miernikiem sprawdzić, alę boję się, że po podaniu na jakiś kabel 12V upalę całą centralkę.
  • Level 26  
    Dzięki za wyjaśnienie. Pozostaje jeszcze 1 i 3. Podpowiedz mi kolego, jak mam się wpiąć w centralny zamek do mondeo 94r i czy wystarczy mi tylko ta jedna centralka czy dodać tez centralke PL35L, gdzie niżej podpisałem kolejną wtyczkę?
  • Level 1  
    Tomek331 A masz moze dokładny opis gdzie co i jak podłaczyć kabelki PL35L v02???? Bo mam taki sam i tez nie wiem co gdzie podłaczyć
  • Level 26  
    Więc zobacz na drugi obrazek, czerwony pod +12V, czarny masa, musisz mieć siłowniki, 2 i 3 pod jakiś sterownik dający sygnał zamykania/otwierania.

Dodano po 3 [minuty]:

Z wtyczki 10 PINowej 1 pin służy do podania sygnału na syrene. Syrena ma 4 kable, 12V, masa, + sygnał gdzie podłączyłem właśnie fioletowy kabel i jeszcze ma jakiś inny - gdzie w podłączeniu z masą jest napięcie 12V. Po co to jest?
  • Level 38  
    Rozpiski mondeo aktualnie nie mam / w lapku nie mam całej bazy , jestem na wyjeździe /
    Co do syrenki to minus , plus / zasilanie syrenka z własnym podtrzymaniem / i wyzwalanie syrenki albo „+” albo „-„
  • Level 26  
    Kolego, byłbym wdzięczny, gdybyś podpowiedział, gdzie podłączyć się pod centralny zamek - bo tylko to mi pozostało.
  • Level 26  
    2 i 3 kabelek od "chyba"sterowania centralnym nie daje zadnego napięcią podczas włączania i wyłączania alarmu nawet pod obciążeniem 1W żaróweczki, natomiast białoniebieski 4 kabelek w połączeniu z uzbrojonym alarmem przez żaróweczke do masy wzbudza alarm. Nadal się głowię, jak podłączyć pod centralny...

Dodano po 18 [minuty]:

A czy ten alarm przypadkiem nie steruje masą? Tak jak i zamek w mondeo - nie jest przypadkiem sterowany masą, chyba,, że jest plusem to trzeba było by zrobić to na przekaźnikach, co nie?
  • Level 38  
    Pod pierwszym Twoim postem napisałem że alarm podaje masę na przemian do CZ
    Jeśli chodzi o sterowanie CZ w aucie to nie pamiętam ale w jednych sterowanie „+” a w późniejszych „-„
    Poszukaj na forum może jest instrukcja podłączenia CZ do Twojego auta .
  • Level 26  
    W zielonym nie ma napięcia, ale gdy załączam alarm to na niebieskim w połączeniu z masą jest podane napięcie 12V i nie spada ono. Chyba nie jest wszystko ok? Co prawda to alarm jest sprawny, gdyż przez 3 lata idealnie się sprawował w kadeciku.
  • Level 26  
    Dobra już co nie co kumam, ale ostatnia rzecz. W momencie zamykania/otwierania zamka w mondeo, w sterowniku naprzemian mam 0 i 12V, centralke zamienilem już ze sterowania masą na sterowanie plusem za pomocą przekaźników i teraz jak mam to podłączyć, +12 do +12 czy +12V do 0V czyli naprzemian?
  • Level 26  
    Dziś się dużo z tym bawiłem, spaliłem kilka bezpieczników i takie tam. Otóż przewód niebieski i białoniebieski po zetknięciu z masą wzbudzają alarm, zielony nadal nie wiem do czego służy ale na pewno nie do centralnego zamka. Z kolei przy centralce alarmowej jest kolejna wtyczka 3 pinowa, gdzie są przewody: brązowy, biały i białoczarny który służy w sumie do niczego. Na białym i czarnym naprzemian jest napięcie 12V tak samo jak w zamku od mondeo podczas otwierania/zamykania drzwi. Lecz gdy łącze je ze sobą i zamykam zamek pilotem (centralką) to wywala bezpiecznik od fabrycznego zamka. Jak to zrobić, aby było dobrze? Z tego co się dowiedziałem od niby elektryka, że pod tamtą 3 pinową kostkę podłącza się właśnie centralkę zamka PL35L v02 gdzie dalej z centralki idą przewody na siłownik do zamka. Eh :(
  • Level 26  
    Już se poradziłem. Dzięki.