Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szczotki w odkurzaczu Miele s228

gregorywojcik 09 Cze 2010 20:22 3022 13
  • #1 09 Cze 2010 20:22
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Rozkręciłem odkurzacz Miele typ. s228. Okazało się, ze padły szczotki. Chciałem je wymienić tylko za nic nie mogę znaleźć takich szczotek. Nie znam ich oznaczeń nie są nigdzie opisane. Dołączam zdjęcia jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć czy można założyć jakieś inne szczotki?
    Szczotki w odkurzaczu Miele s228 Szczotki w odkurzaczu Miele s228

0 13
  • #2 09 Cze 2010 20:59
    BOLO300
    Poziom 16  

Witam, polecam wymianę samych szczotek bez obudowy, ja tak robię u siebie w serwisie. Szczotki możesz dobrać np. od odkurzaczy marki Zelmer mają prawie zawsze idealne wymiary, któraś powinna pasować.

0
  • #3 09 Cze 2010 21:37
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Niestety tej metalowej obudowy nie dam rady wyjąć a po wyjęciu samego "węgla" urywam tylny zaczep połączenia drutu z węglem...

0
  • #4 09 Cze 2010 21:59
    BOLO300
    Poziom 16  

Witaj, jak urwiesz stary to mala strata a w nowej Zelmera możesz urwać przy samym zgrzewie przewodu z obudową szczotki. Napisz czy jest możliwość przylutowania nowej szczotki do tyłu starej obudowy, czy jest ona schowana w obudowie izolującej.

0
  • #5 09 Cze 2010 22:13
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Niestety nie dam rady przylutować z tyłu bo całość jest w tej plastikowej obudowie...

0
  • Pomocny post
    #6 09 Cze 2010 22:36
    BOLO300
    Poziom 16  

Witam, kojarzę te szczotki, ja zeszlifowałem koniec plastikowej obudowy na szlifierce i wlutowałem nowe szczotki. Pokombinuj powinno się udać. Powodzenia.

1
  • #7 10 Cze 2010 23:57
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Szczotki od zelmera nie podejdą. Podczas ostatniej naprawy idealnie dopasowałem szczotki z silnika ametek, stosowanego w odkurzaczach przemysłowych. Ostatecznie lutowanie można sobie odpuścić, jednak może to kiedyś doprowadzić to całkowitego starcia szczotek i uszkodzenia silnika.
    pzdr

0
  • #8 11 Cze 2010 23:21
    Sławek K
    Poziom 22  

Koledzy wyżej dobrze radzą : wymiar szczotki dopasujesz bez problemu przez drobną przeróbkę- dotarcie. Srężynkę załóż starą przez zerwanie ze starej i nakręcenie na przewód nowej. Założenie takiej szczotki do szczotkotrzymacza będzie bezproblemowe jeżeli nowa będzie miała blaszkę na wymiar przekroju otworu prowadzenia szczotki a stary przewód będzie usunięty. Nie warto kupować nowego szczotkotrzymacza ponieważ to stary odkurzacz i zapłacisz jak za zboże! przypuszczam ,że więcej niż jest on wart ( to nic ,że Miele). Wiem , bo mam używane Miele nawet de Luxe za.... 40 zł, z wystawek
    pozdro Sławek

0
  • #9 15 Cze 2010 19:26
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc;) Problem rozwiązałem troszkę inaczej:D Zastosowałem szczotki z innego odkurzacza Miele (Dorwałem go od znajomego był uszkodzony...). Ale wasze porady na przyszłość na pewno się przydadzą;).
    Tylko teraz mam inny problem odkurzacz nie startuje, Sprawdzałem probówka i prąd dochodzi do szczotek (przy styku silnika z szczotkami prąd też jest) ale odkurzacz nie rusza... Słabo się na tym znam, takie podstawowe sprawdzanie zrobiłem ale nie wiem gdzie dalej szukać przyczyn usterki?

0
  • #10 15 Cze 2010 19:56
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Probówką za wiele nie sprawdzisz. Jeżeli jednak napięcie dochodzi do szczotek ( odwróć wtyczkę w gniazdku i sprawdź jeszcze raz) to pozostaje tylko kwestia słabego ich styku z komutatorem, co za tym idzie dotarcie ich lub poprawienie montażu.

0
  • #11 15 Cze 2010 20:42
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Szczotki dopasowane ale nic to nie pomogło...

0
  • #12 16 Cze 2010 17:54
    BOLO300
    Poziom 16  

Witam, polecam użycie omomierza, lub nawet zwykłej baterii z żarówką i posprawdzać przejścia w układzie. Jedną z najczęstszych przyczyn jest złamany przewód przy wtyczce, urwany przewód przy zwijaczu, uszkodzony włącznik. Napisz czy jest w nim elektronika do regulacji obrotów.

0
  • #13 16 Cze 2010 18:50
    axxx
    Specjalista AGD

Na pewno jest zamocoana przy samym silniku.Również do sprawdzenia.

0
  • #14 08 Lip 2010 18:37
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Witam,
    Sorki że tak długo się nie odzywałem ale byłem poza domem (nie miałem dostępu do internetu). Sprawdzałem jeszcze ten odkurzacz ale nie mogę nic znaleźć... zostawiam to w spokoju bo już kończą się moje umiejętności... Dziekuje wszystkim za pomoc

0