Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zanikanie fal radiowych ukf w fabrycznym blaupunkt cd 30 mp3

wnaw 09 Cze 2010 20:55 1337 0
  • #1 09 Cze 2010 20:55
    wnaw
    Poziom 2  

Witam wszystkich! Mam problem z tematem zanikania fal radiowych ukf na ułamek sekundy w fabrycznym radiu opla astry 3 - blaupunkt cd 30 mp3. Problem zanikania, ktoś to określił jako sekundowe "czkanie" stacji ukf, ja też mam to w swoim radio i nikt nie jest w stanie poradzić mi co może być przyczyną? Najpierw kiedy to zauważyłem to wymieniłem maszt antenowy. W zamkniętym garażu podczas testowania radia po wymianie masztu, w punkcie, który mi wymieniał maszt, działało wszystko bez zarzutu. Po ujechaniu kilkuset metrów problem pojawił się ponownie. Zadzwoniłem do serwisu opla, żeby spytać ich co może być przyczyną - nie wiedzieli. Powiedzieli, że moga odesłać radio do Krakowa na diagnozę, do serwisu, który współpracuje z oplem. Zadzwoniłem wpierw do tego serwisu w Krakowie i opisałem objawy. Gość stwierdził, że najpierw mam wyłączyć wszystkie funkcje rds, af, ta, reg i zobaczyć czy coś pomoże? Tak zrobiłem, czy jest lepiej? Jakby lekko. Testuję. Powiedziano mi także, że jakby problem nie ustąpił to moga wgrać nowy soft - koszt 250 zł i będę musiał skontaktować się z serwisem opla w celu odkodowania radia po wgraniu oprogramowania, za cenę ok 100zł.
    Mnie w tej całej sytuacji zastanawia jeszcze coś, dlaczego w moim radiu wszystkie funkcje typu rds, reg, af itp - po każdorazowym włączaniu auta są załączone pomimo, że je uprzednio wyłączałem? Próbowałem w ustawieniach tak zrobić żeby wszelkie te funkcje były automatycznie wyłączone , ale wciąż to samo... Albo taka sytuacja: wyłaczam na danej stacji wszystkie funkcje, po czym przełączam się na inną stację i dalej mam włączone wszystkie funkcje. Następnie przełączam się na stację wyjściową, na której wyłączyłem wszystkie przyciski reg, rds itp., a one są już z powrotem włączone!

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie lub pomysły co można zrobić żeby te objawy opisane przeze mnie ustąpiły to będę wdzięczny Smile
    Pozdrawiam

1 0