Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HIS iCooler IV Radeon hd4850 głośny Wentylator

sedzika 09 Cze 2010 23:12 1881 5
  • #1 09 Cze 2010 23:12
    sedzika
    Poziom 9  

czołem
    w tym przypadku specyfikacja karty chyba nie ma znaczenia; chodzi o to, że po chwili od włączenia komputera wiatrak zaczyna wydawać nieprzyjemny dźwięk, jakby o coś chaczył. Kartę wyjąłem z komputera, odłączyłem od wiatraka i podłączyłem go pod zasilanie 12V. Chodził równo, cicho, nic nie skrzypiało. Sądziłem, że problem rozwiązany, więc ponownie go podłączyłem... niestety znowu bzyczy. Po jakiejś minucie od włączenia zaczyna "chaczyć" o coś i tak coraz głośniej.
    Czy ktoś z was miał podobn problem, albo wie jak go rozwiązać?
    pozdrawiam

Tytuł poprawiłem - Do Ciebie należy poprawić swoje niechlujstwo językowe.
    Regulamin pkt. 8.1, 8.2, 15. [DriverMSG]

0 5
  • #2 09 Cze 2010 23:21
    IzzyMan!
    Red. Komputery FAQ

Możliwe że wentylator ma wybombane łożyska, i po odwróceniu karty wirnik opada i haczy o osłonę wiatraczka.

0
  • #3 09 Cze 2010 23:58
    sedzika
    Poziom 9  

karta jest absolutnie nowa, przyszła do mnie wczoraj; jak podłączałem wiatrak oddzielnie, to chodził cicho w normalnej pozycji jak i na odwrót. Czy jest możliwe, że przy kręceniu się wpada on w rezonans?

0
  • #4 11 Cze 2010 11:15
    jacusix
    Poziom 16  

Możliwe jest uszkodzenie łożyska. Gdy tylko wiatrak się "rozgrzeje" pojawia się problem. Ewentualnie spinka, która trzyma wirnik może być niewłaściwie założona. Polecam oddanie na gwarancje, żeby kiedyś w przyszłości nie było problemów z ewentualną gwarancją przez indywidualne naprawy.

0
  • #5 11 Cze 2010 14:56
    sedzika
    Poziom 9  

no dzięki bardzo; zastanawiałem się nad zwróceniem karty, i póki jest taka możliwość to będzie najlepsze rozwiązanie
    pozdrawiam

0
  • #6 11 Cze 2010 17:30
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Temat zamykam, to jest forum techniczne, dział komputery - o wiatrakach porozmawiajcie w innym dziale.

0