Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS FS3v - touchpad przestał działać

10 Cze 2010 11:43 2484 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    W poniedziałek kupiłem przechodzonego laptopa, marka i model w temacie. Od właściciela dostałem go z zainstalowanym Windowsem 7. Touchpad działał normalnie. Mi jednak potrzebny był Windows XP. Po zainstalowaniu xp`ka okazało się, że trzeba zainstalować sterowniki do touchpada gdyż nie działa. Pobrałem je ze stronki ASUSa, zainstalowałem, zrestartowałem laptopa. Po odpaleniu się systemy wyskoczyło okienko oprogramowania sterowników, w którym można było poustawiać czułość touchpada itp. Wszystko działało. W trayu pokazała się ikonka minitouchpada. Po około 5min touchpad zaczął "świrować", nie reagował (przerywał), aż w końcu przestał działać całkiem. Restart oraz reinstalacja sterowiników nie pomogły. Jak sie okazało touchpad nie działał już również na Windowsie7, który był zainstalowany w momencie, w którym dostałem laptopa oraz teraz na świeżo wgranym Windows 7 Pro (32). Sterowniki ponownie pobrałem ze strony ASUSa, ale touchpada nawet nie wykrywa w opcjach myszy ani menedżerze urządzeń. Nie mam pojęcia co się stało. Jakies porady? Czy jedynie serwis? Uprzejmie proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    prawdopodobnie winna jest tasma zasilajaca touchpad, miałem podobnie na dwóch lapkach
    moze byc uszkodzona, zabrudzona - np zalanie, czy niedocisnieta - np. upadek lapka