Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nubira 1,6 światła problem

10 Jun 2010 11:43 1570 3
 • Level 10  
  Przy zmianie świateł z krótkich na długie uruchamiają się silniczki regulacji świateł. Gdzie szukać usterki ? co to może być. Jakiś brak masy ??
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 39  
  Sprawdzić kostki na żarówkach czy nie wytopione.P
 • Level 10  
  Kostki nie wytopione, bo światła nowe. A poza tym w Nubirze I silniczki są zasilane oddzielną wtyczką, tak samo kierunki, zespolone sa tylko krótki, długie i postojowe.
 • Level 15  
  To może mieć związek ze spadkiem napięcia, przy rożnym obciążeniu zapalanymi światłami. Większe obciążenie - spadek napięcia. Należało by przeglądnąć wszystkie połączenia na kostkach w obwodzie zasilania świateł, czy nie ma gdzieś słabego połączenia, bo zasilanie silniczków jest brane z tego samego obwodu. Przy zmianach napięcia zasilania, silniczki reagują zamianą swojego położenia. To po prostu felerne rozwiązanie w nubirach. Tutaj jest instrukcja jak rozwiązać ten się problem przy okazji rozwiązania problemu słabych świateł. W pewnym miejscu jest nawet film pokazujący jak silniczki reagują na zmianę wartości zasilania świateł. http://www.darekwie.user.icpnet.pl/zdj/porady/przekazniki/index.html

  mam nadzieje że to w czymś ci pomoże.