Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzacja w bloku - jaki hałas.

ajpier 10 Jun 2010 13:28 11235 7
    ajpier
    Level 36  
    Od kilku lat używam przenośnego klimatyzatora do pomieszczenia 20m² i zaczynam myśleć by zmienić go na powiedzmy split z racji ogromnego hałasu który z siebie wydaje. Moje pytanie jest dosyć banalne, mianowicie jeśli założę jednostkę centralną na ścianie budynku to czy nie będzie to zbytnio przeszkadzało wieczorem sąsiadom {mieszkanie w bloku}. Ewentualnie jaką możecie mi polecić do takiego metrażu.
    User removed account
    User removed account  
    ajpier
    Level 36  
    Spółdzielni to nie interesuje. Jeśli sąsiedzi nie będą się skarżyć to nie ma problemu.
  • Helpful post
    GKVIDEO
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak założysz urządzenie nie dużej mocy tak od 2.5 - 5KW to z hałasem nie powinno być problemu .
    Chociaż przy urządzeniu 5kW np. marketowym to już mogą się 'robić schody' z poziomem hałasu najlepiej stosować urządzenie firmowe, które jest lepiej wykonane i niejednokrotnie sprężarka jest w nich otulona co wyraźnie zmniejsza poziom hałasu.
    To tyle z mojej strony ja osobiście mam urządzenie 3.5 KW , które stoi na balkonie i jak się stanie pod blokiem to go nic nie słychać, a mieszkam na pierwszym piętrze, pozdrawiam GKVIDEO.
    User removed account
    User removed account  
    ajpier
    Level 36  
    Czyli wiemy że poziom zewnętrznego hałasu nie zdenerwuje sąsiadów, ale co z szumem który niesie się po ścianach bloku. Jak to się ma w praktyce w ciche wieczory/noce. Ewentualnie odpowiedzcie jaka ilość dB w jednostce zew. jak i wew. była by w moim przypadku maksymalna. Sam opis urządzenia wiele mi nie mówi bo nie mam jak tego sprawdzić więc liczę na wasze doświadczenia.
    pjak1
    Level 13  
    Ja powiesiłem jednostrkę zewnętrzną 2,8 kW na balkonie na swojej ścianie. Jest to daikinek. jak na razie (3lata) nikt się nie skarżył. Spółdzielnie też się nie czepia, bo przecież nic nie wystaje poza balkon.
    Urządzenie jest cichutkie.
    Na trzy pokoje tylko w pokoju w którym wisi wewnętrzna mam założony efekt. Żona tylko otwiera drzwi, żeby całym mieszkaniu było chłodno. I nie wytłumaczysz jej że t nie ma sensu. Ona wie lepiej :D
    daap007
    Level 11  
    Niestety tego problemu nie da się jednoznacznie rozwiązać zaocznie. Są bloki i bloki.
    To tak jak z pralką: w jednym układzie jest cicho i można prać po 23 a w innym układzie pomieszczeń dwie kondygnacje wpadają w rezonans...

Generalnie nie zaryzykujesz to się nie dowiesz.

95% sukcesu to będzie dobry sprzęt i staranna instalacja. Wszystko powinno być na "gumach", żaden metal nie powinien "żywcem" dotykać ściany! Nawet rurki! Jednostkę wewnętrzną najlepiej dać na jakąś wewnętrzną ściankę działową.

Dodatkowo najlepiej zrobisz jak kupisz "inwertera" z lekkim nadmiarem mocy. W nich wszystkie obroty (sprężarka, wentylatory) są płynnie dostosowywane do obciążenia i w takich warunkach będą lekko "chodzić na pół gwizdka"

Pozdrawiam :D