Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam firmy/osoby która odzyska dane z dysk IBM DPTA-371360

Jarosx9 10 Cze 2010 13:45 1239 5
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Poszukuję rzetelnej firmy/osoby z Łodzi lub okolic która podjęłaby się (oczywiście nie za darmo) w granicach rozsądnych kosztów naprawy/odzyskania danych z uszkodzonego dysku IBM DPTA-371360 (pojemność 13,6 GB). Dane są ważne i zależy bardzo na czasie.
    Na pewno uszkodzona jest elektronika zewnętrzna - możliwe że tylko ale 100% pewności nie ma.
    Dysk padł w momencie włączenia komputera do którego został podpięty celem skopiowania zawartości. Zapalił się jeden z głównych scalaków (ten pod żółtym plastikiem) i poszedł dymek. W tym momencie komputer został wyłączony przełącznikiem.
    Przy sprawdzaniu na innym wiarygodnym komputerze dysk nie zostaje znaleziony przez BIOS.

Jeśli byłaby taka możliwość z chęcią odpłatnie wypożyczę/kupię elektronikę lub taki dysk jeżeli ktoś posiada.

Wiem że firmy pokroju Kroll Ontrack (pytałem) dadzą radę to zrobić, ale koszty są drastycznie wysokie, nawet sama ekspertyza.
    Jeśli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt 0-602-396-348 lub na forum.

Moderowany przez gsm_virus:

Z uwagi na wyraźną ofertę zawartą w całym poście, przeniosłem do odpowiedniego działu.

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Computer Controls
    pasieczko
    Poziom 12  
    Sam osobiście nie zajmuje się odzyskiem z uszkodzeniami elektroniki dysku. Ale jedyne co najtaniej znalazłem to jest:
    Link do dysku w sklepie. No ale skoro dane są tak bardzo ważne, więc domyślam się że koszta Cię nie interesują. Tak więc - Total cost: $161.27 - razem z wysyłką do Polski kurierem, dodatkowo masz nowy sprawny dysk, na gwarancji producenta no ale niestety 30 dniowej- lepsze to niż nic. To taka ewentualność. Może jakaś firma Ci pomoże odzyskać dane z niego...
  • Computer Controls
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Koszta wchodzą w grę choć bez przesady.
    Niestety w tym sklepie nie wiadomo co to za dysk i nie będzie dokładnej zgodności modelu. Postaram się zapytać sprzedawcy mimo wszystko.
    Ja potrzebuję najlepiej z marca 2000. Konkretnie to musi być DPTA-371360 P/N: 31L9054 MLC: F42312 wyprodukowany na Węgrzech.
    Oznaczenie elektroniki (nalepka przy złączu) - 3 pierwsze rzędy : 07N3660 F42317 53Z009

Jak ktoś ma taki to z chęcią kupię i zapłacę znacznie więcej niż jest warty.
    ratujdane
    Poziom 14  
    witam polecamy swoją pomoc w odzyskaniu danych
    www.ratuj-dane.pl
    tel 793450019
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Chwilowo dałem dysk do speca a sam czekam na przesyłkę z elektroniką.
    Dzięki za ofertę, jakby się okazało że tam nie da rady to do pana przyniosę.
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Problem rozwiązany.
    Dziękuję serdecznie panu o pseudonimie elektrodowym BIGOLSEN z Radomska, który to naprawił dysk i zgrał dane. Wielkie podziękowania dla niego.

Jednocześnie chciałbym przestrzec przed firmą MIP Data Recovery która rzekomo wypożycza elektronikę do dysków. Jest to według mnie firma w 100% niekompetentna. Brak kontaktu, częściowe odpowiedzi na e-maile (2 dni oczekiwania na każdą) lub ich brak. Niby mają taki typ jak mi potrzeba ale cena astronomiczna którą mimo to zaakceptowałem i kiedy chciałem się po to zgłosić, to nastąpił brak zainteresowania ze strony firmy - czyli tydzień czekałem na odpowiedź która nie przyszła. Próby kontaktu telefonicznego spełzły na niczym - pani która odbiera telefony nie wie nic o niczym, nie połączy także z nikim kto wie.
    Moim zdaniem CELOWE DZIAŁANIA, mające na celu skłonienie mnie do wysłania im dysku, aby mogli mnie naciągnąć.