Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP275-1KB - gaśnie po czym zapala się ponownie

10 Cze 2010 19:29 2127 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Od wielu już lat ten piecyk służy mi bez zarzutu i mogę o nim powiedzieć tylko dobrze. Od jakiegoś czasu zaczął jednak szwankować.
    Objawia się to tym, że kiedy odkręcę kran z wodą następuje szybkie zapalenie gazu i palnik zaczyna grzać. Jednak po kilku sekundach płomień na palniku gaśnie i iskrownik po kilku iskrach zapala palnik od nowa. Po takim drugim zapaleniu piecyk już grzeje bez żadnych problemów.
    Proszę o pomoc w ustaleniu, jaki może być powód takiego zachowania piecyka.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Prawdopodobnie nie jest to awaria ale objawy zabrudzenia: palnika pilota, palnika głównego, elektrod bądź samej nagrzewnicy. Termę proponuję zgłosić do konserwacji do najbliższego serwisanta. Wyczyści, oceni stan innych podzespołów a co za tym idzie wydłuży żywotność urządzenia.
  • Poziom 12  
    Zdjąłem dziś obudowę i tą nakładkę blaszaną, która jest nad nagrzewnicą i odprowadza spaliny do komina.
    Cały piecyk odkurzyłem, palnik wyczyściłem szczoteczką do zębów, przeczyściłem też inne części składowe urządzenia z zewnątrz ( nie rozbierałem nic do środka bo raczej nie znam się na piecykach).
    Po złożeniu wszystkiego piecyk działa bez zarzutu. Nawet lepiej.
    Mam tylko jeszcze pytanie. Po prawej stronie na tej części odprowadzającej spaliny jest czujnik w plastikowej obudowie i na nim są niewielkie ślady korozji. Wyczyściłem go z zanieczyszczeń i chciałem sprawdzić czy działa. Zakryłem więc wylot spalin pokrywka i zapaliłem piecyk. Czekałem, aż się wyłączy. Nie wiem jak długo trzeba czekać i po jakiejś minucie wyłączyłem. Czy trzeba czekać dłużej czy ten czujnik należy wymienić ?
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Przy kontroli działania czujnika spalin należy: 1-zakryć wypływ spalin np. przykrywka, talerzyk, kawałek blachy..,2-otworzyć dla bezpieczeństwa okno, 3-ustawić moc gazu na max. Terma tego typu najczęciej wyłącza się po ok. 90-120 sekundach. Dopuszczalny czas zadziałania czujnika braku ciągu dla podgrzewaczy gazowych wprowadzonych do obrotu przed 1 maja 2004 roku wynosi od 30 do 300 sekund wg.PN-87/M-40301 dotyczy to modelu Junkers WRP275-1KB. Po kontroli należy przewietrzyć pomieszczenie - badanie powinien przeprowadzać serwisant.

• Moderator na urlopie...
    serwisszulborski.pl napisał:
    ... badanie powinien przeprowadzać serwisant.

Każdy, kto naprawia - zdejmuje obudowę

Dla urządzeń zakupionych po wejściu Polski do Unii, czas zadziałania tego czujnika, to 30-120 sek