Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16V Nie reaguje na gaz po nagrzaniu

10 Cze 2010 20:36 7754 6
  • Poziom 1  
    Witam Wszystkich
    Jestem wlascicielem skody fabii 1.4 16V(100mh) 2000r
    Opisze cala sprawe
    Po 500km wycieczce samochod stracil moc i zaczela migac kontrolka check engine, a na wolnych obrotach zaczelo trzepac silnikiem.Obroty nie skacza tylko czuc wyrazny spadek mocy na kazdym biegu,co gorsze kiedy sie silnik nagrzeje to samochod gasnie(temperatura jest w normie),i nie reaguje wogole na gaz.Jak juz sie ostudzi to znowu mozna jechac.W momencie jazdy co jakis czas szarpie jakby sie dusil. Ogolnie bral za duzo oleju ale po tej wyprawie lyknol ponad litr
    Pierwszy fachowiec podlaczyl pod zwyklego laptopa prog OBDII i wykrylo blad P0301 czyli wypadanie zaplonu na 1 cylindrze.Wymienilem cewke kable i swiece bo tak mi doradzil.Bez zmian.Drugi fachowiec podlaczyl pod vaga i wykrylo bledy na przepustnicy,wyczyscil przepustnice , zrobil adaptacje ale po tym wyskoczyly kolejne bledy ktorych juz sie nie da skasowac a P1172 P1544 P1348 P1349
    Samochod nadal gasnie jak sie nagrzeje, nie reaguje na gaz, do tego trzesie nim na wolnych obrotach.Ten fachowiec mowi ze prawdopodobnie trzeba wymienic cala przepustnice ale ja juz nie wierze zadnym Szpecom
    PROSZE O POMOC MOZE KTOS MIAL PODOBNY PRZYPADEK[/b]
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 20  
    1. Zmierz kompresję.
    2. Sprawdź, czy wtryskiwacz 1 cylindra jest wysterowany, zamień wtryskiwacze w listwie miejscami.
    3 zakładam, że na pewno masz 100% sprawny układ zapłonowy.

Co do przepustnicy - nie mam autodaty, aby sprawdzić teraz opis błędów, z tego, co pamiętam, błąd P1172 oznacza nieprawidłowy skład mieszanki na którejś sondzie lambda.Reszta błędów - P1544 P1348 P1349 prawdopodobnie dotyczy samej przepustnicy
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 1  
    Witam od miesiąca mam zainstalowaną instalacje gazową w skodzie fabii 1,2 i cały czas mam problemy zapala mi się kontrolka check engine i bardzo ją trzepie gdy dochodzi do 3000byłam na przeglądzie i ten mechanior stwierdził że to od zaworu EGR a teraz jeszcze gaśnie przy dojeździe na skrzyżowania
    problem ten jest już na gazie i benzynie. Co robić w czym tkwi problem.
  • Poziom 10  
    Witam mam podobny problem skoda 1.4 zimna pali i jedzie git gdy się nagrzeje przestaje pracować na ktorys gar i slabnie .pomocy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    1.4 16v cewka kable i swiece wymienione jutro podam bledy bo pewnie jest ich sporo czek zapali się poświęci i gaśnie. Jutro podam więcej szczegółów.narazie dzieki za zainteresowanie
  • Poziom 10  
    Wypadly zaplon cylinder drugi . Wtryskiwacz czwarty
    Blad 18020
    P1612