Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wentylatorem, WebEmbed-IND3

maciej798 10 Cze 2010 23:31 1209 1
 • #1 10 Cze 2010 23:31
  maciej798
  Poziom 12  

  Witam

  posiadam sterownik WebEmbed-IND3 firmy Netica
  WebEmbed jest samodzielnym, maksymalnie zminiaturyzowanym kompletnym serwerem sieci web (serwer HTTP i FTP), dostosowanym do pracy w warunkach przemysłowych. Jest on przeznaczony do sieci z protokołem TCP/IP - dla zarówno już istniejących jak i nowo powstających systemów elektroniki, automatyki i pomiarów, które takiego interfejsu nie posiadają.

  WebEmbed to równocześnie programowalny sterownik: posiada on wbudowany interpreter języka sterowania WESCL, a programy sterujące (w postaci plików tekstowych) użytkownik tworzy sam i przesyła za pomocą FTP.

  Specyfikacja techniczna w załączniku

  Do wyjść cyfrowych mojego sterownika chce podpiąć wentylator.

  Pytanie jakiego wentylatora potrzebuje, w sensie z jakimi wyjściami żebym mógł sterować obrotami a nie tylko załącz/wyłącz zasilanie

  Wentylator ma jeszcze wyjścia :
  Żółte - tachometr (RPM) sensor obrotów i Niebieski - PWM (Pulse Width Modulation) kontroler obrotów.

  Czyli wychodziło by że potrzebuje wentylator 4 pinowy dwa (zasilanie) podłączam pod jedno wyjście cyfrowe mojego sterownika i teraz mam problem jakie wejścia wentylatora podłączyć i gdzie do kolejnego wyjścia cyfrowego mojego sterownika ?

  0 1
 • Relpol
 • #2 11 Cze 2010 06:15
  cranky
  Poziom 26  

  Jak to jakiego wentylatora potrzebujesz, skoro piszesz jakie wejścia ma wentylator?

  Na wyjściu cyfrowym masz tylko sygnał załącz/wyłącz wentylator - nie masz regulacji prędkości. Dałoby się ewentualnie zrobić regulację skokową (np. 30, 60, 100% obrotów) wykorzystując kilka wyjść cyfrowych, jednak chyba nie o to chodziło panu profesorowi na SIZ chodzi.
  Ja widzę to tak - zasilanie załączane przez wyjście cyfrowe WebEmbed'a, sterowanie prędkością załączone na wyjście analogowe (PWM), sygnał zwrotny tachoprądniczki wpięty na wejście analogowe sterownika.
  Osobiście nie wiem o takim ładnym i tanim wentylatorku (z wbudowaną tachoprądniczką), ale może pomoże wątek:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic850007.html
  Czy w Poznaniu nie ma już zdolnych ludzi chętnych do pomocy? Kiedyś tak dorabiałem, ale to inna część kraju i inne czasy ;)

  0