Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dym spod maski Renault Clio 1.4 1991r

11 Cze 2010 07:49 3247 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Renault Clio, średnio raz na miesiąc dymi się spod maski (lewa strona - okolice akumulatora, zbiornik spryskiwacza) i śmierdzi spalenizną. Temperatura silnika w normie. Jak się tak dzieje, to zatrzymuje się i odłączam na chwilę akumulator, tak w razie czego. Elektryk nie potrafi nic stwierdzić, ponieważ wszystko działa. Mechanik powiedział, że jak się zapali, to będziemy wiedzieć co to. Co zrobić? Proszę o radę.
  • Poziom 30  
    Jaki to rodzaj dymu? Palonego plastiku, gumy czy oleju? Jaki kolor? Gdyby paliły się kable to auto dawno już poszłoby z dymem. Sprawdź połączenie masy z karoserią i plusa z rozrosznikiem. Skup się na kontroli grubych kabli oraz czy nie ma wycieków oleju na tłumik np. ze skrzyni biegów, silnika lub osłony półosi
  • Poziom 9  
    Zazwyczaj czuć było tworzywem, ale ten ostatni raz to tylko trochę zapachu tworzywa a reszta para. Kolor dymu jest biały. Tak jak pisałem wcześniej to wszystkie wskaźniki w normie i płynów też nie ubywa.
  • Poziom 30  
    A może jakiś wężyk już kończy życie i jak wzrośnie ciśnienie w układzie to trochę poleci na gorący silnik i stąd dym /para. A czy nic nie obciera?
  • Poziom 9  
    Pocieszył mnie Pan że jeżeli byłaby to jakaś elektronika to już by się spaliło.
    No mam nadzieję że to nic poważnego. Wybieram się w najbliższym czasie do elektryka (drugiego) może on coś zaradzi, a jeżeli nie to dam go jeszcze do przeglądu do mechanika. Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Jeśli ponownie pojawi się dym proszę natychmiast sprawdzić skąd on się wydobywa. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić. Może należy wjechać na kanał i sprawdzić od dołu...
  • Poziom 13  
    Rozgrzej go do włączenia wentylatora silnika podnieś maskę włącz światła dmuchawę czyli to co normalnie mogło chodzić wtedy gdy się pojawił dym zapal fajkę i czekaj patrząc czy coś się pojawia a jak się pojawi zlokalizuj gdzie (weź gaśnice w razie W).
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Problem został rozwiązany. Wężyk od płynu chłodniczego był pęknięty i z czasem zaczęło się z niego wydobywać więcej płynu co było już zauważalne gołym okiem. Pozdrawiam!!!