Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X3300, druk za pomocą skanera działa, sam skaner nie

porażka 11 Cze 2010 12:23 3507 8
  • #1 11 Cze 2010 12:23
    porażka
    Poziom 8  

Cześć,
    Mam problem ze skanerem w lexmark x3300, drukarka działa, drukowanie przy użyciu skanera też, natomiast sam skaner nie. W przypadku, kiedy chcę coś przeskanować i zapisać na komputerze wychodzą następujące komunikaty:

Pierwszy jest przy użyciu dodatkowego programu obsługi skanera, drugi przy użyciu oryginalnego programu wielofunkcyjnego lexmarka.
    Prawdopodobnie skaner jest obsługiwany przez faks, ale nie wiem jak to połączyć wszystko razem. Bardzo proszę o pomoc i z góry Dziękuje.

P.s. Usb jest dobrze podłączone, gdyż drukarka działa. Urządzenie skanera też jest sprawne, ponieważ drukowanie przy jego użyciu wychodzi bez zarzutu. A co do sterowników, wszystkie zostały zainstalowane z płyty, z którą wcześniej nie było problemów i wszystko działało.

0 8
  • #2 11 Cze 2010 18:47
    konmaj
    Spec od drukarek

Ja bym jednak spróbował podłączyć inny kabel USB - czasem przy wadliwym kablu jedna funkcja (np. drukowanie) może działać, a z inną będzie problem... Faks też nie ma tu nic do rzeczy: to urządzenie nie ma go wbudowanego, działa tylko jako część skanująca (wysyłanie) i drukująca (odbieranie) przy komputerze z odpowiednim programem do faksowania i osprzętem umożliwiającym podłączenie do linii telefonicznej.

0
  • #3 11 Cze 2010 19:03
    porażka
    Poziom 8  

Niestety to nie kabelek. Wszystko działa, a skaner dalej nie skanuje.

0
  • #4 11 Cze 2010 20:15
    konmaj
    Spec od drukarek

Być może trzeba będzie usunąć i zainstalować od nowa sterowniki, możliwe też, że pomoże dopiero reinstalacja systemu - niedawno miałem taki problem, że komputer nagle przestał mi współpracować (pobieranie zdjęć) z aparatem cyfrowym i musiałem ponownie zainstalować system. Aparaty cyfrowe i skanery obsługuje ten sam moduł Windows i wyświetlało mi podobny komunikat.

0
  • #5 11 Cze 2010 22:13
    endriuf
    Spec od drukarek

Często miałem taki problem. Wszystko przez sterowniki. Ze względu na to, że instalowałem mnóstwo drukarek, sterowniki zaczęły się gryźć. Wprawdzie działo się to z HP, ale komunikaty miałem takie same.

0
  • #6 11 Cze 2010 23:57
    Artur2003
    Poziom 18  

to wina sterownika odinstaluj wszystko i jeszcze raz zainstaluj sterowniki pobierz aktualne z netu

0
  • #7 12 Cze 2010 10:40
    porażka
    Poziom 8  

Coś z komputerem jest nie tak. Nie wiem co, ale na drugim - sterowniki działają poprawnie. Nie wiem co jest grane, bo do tej pory wszystko działało. Po przeinstalowaniu drukarki zaczeły się problemy. Nie mogę zainstalować systemu jeszczcze raz, bo trace ważne rzeczy z programów, a bez skanera też nie dam rady. :cry: Może ktoś ma pomysł czego może mu brakować?

0
  • #8 12 Cze 2010 13:12
    rys57
    Moderator

Trzeba będzie odinstalować wszystko, co z Lexmarkiem związane. Być może ręcznie usunąć pozostałości, również w rejestrze. Są do tego odpowiednie programy. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś, a nie chcesz ryzykować uszkodzenia systemu, poszukaj kogoś, kto będzie umiał.
    Dopiero na tak oczyszczonym komputerze zainstaluj sterowniki ponownie. Musi działać :D .

0
  • #9 23 Lip 2010 14:29
    porażka
    Poziom 8  

Zdecydowanie za dużo sterowników było zainstalowanych. Po usunięciu wszystkiego co z lexmarkiem związane zadziałało. Ale tak już żartem to HP się zepsuł ale to już nie wina sterowników (chyba), tylko drukarki, wiec trafi do naprawy. Tak czy owak Dziękuje Serdecznie Wszystkim za pomoc.

0