Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Volvo S60 - problem

11 Cze 2010 17:17 13465 11
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!

Mam problem z klimatyzacją w samochodzie Volvo S60. Polega on na tym, że klimatyzacja wyłącza się w momencie, gdy silnik zaczyna się nagrzewać. Im bardziej gorący silnik, tym większe prawdopodobieństwo na to, że klimatyzacja przestanie działać. Po wyłączeniu włącza się ona ponownie dopiero wtedy, gdy temperatura silnika spadnie.

Im zimniejszy dzień, tym mniej problemów (klimatyzacja działa dłużej) - tylko po co mi klimatyzacja w zimne dni...

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy po włączeniu klimy włącza się wentylator na chłodnicy, jeśli nie to trzeba szukać przyczyny dlaczego, a klima nie chodzi bo w układzie jest wtedy za wysokie ciśnienie, i czujnik ją rozłącza żeby nic nie uszkodzić!
  • Poziom 35  
    szumrak napisał:
    Sprawdź czy po włączeniu klimy włącza się wentylator na chłodnicy, jeśli nie to trzeba szukać przyczyny dlaczego, a klima nie chodzi bo w układzie jest wtedy za wysokie ciśnienie, i czujnik ją rozłącza żeby nic nie uszkodzić!

O ile on sam nie jest przyczyną problemu(albo jego okablowanie),ilość czynnika i oleju zapakowana zgodnie z wymaganiami producenta?
  • Poziom 2  
    Witam i dziękuję za zainteresowanie!

Gdy samochód nie jest rozgrzany, wtedy wszystko działa w porządku. Dopiero w momencie, kiedy osiągnie wyższą temperaturę wyłącza się klimatyzacja, ale wentylator na chłodnicy nadal działa bez zarzutu.

Ciśnienie w klimatyzacji było sprawdzane - wszystko jest w porządku, więc raczej nie tu leży przyczyna...
  • Poziom 15  
    A może najwyższa pora wyregulować szczelinę sprzęgła na kompresorze?

jak jest więcej niż 0,8 mm to niestety tak się dzieje że na gorącym silniku obserwując zachowanie sprzęgła widać że tarcza jest przyciągana do koła pasowego w momencie włączania klimy ale się z nim nie styka jak przestygnie chwilkę to działa jakiś czas, dłuższy oczywiście jak jest chłodniej.

Do ręki ściągacz i wyregulować szczelinę wyciągając podkładki ...

Walenia młotkiem w nity sprzęgła nie polecam bo nie na tym ma polegać ta naprawa a skutki takich pomysłów widziałem i niestety nie zawsze skończą się wymianą sprzęgła a całego kompresora
  • Poziom 43  
    Oskarv ma rację, ślizgałem się z identycznym problemem 2 dni, nawet podmiana cewki i lipa nadal. Czyszczenie powierzchni roboczych, odpowiednia podkładka i pracuje jak nowa
  • Poziom 1  
    Witam!

Mam podobny problem, z tym że na pewno jest to kwestia samej cewki, szczelina sprzęgła jest ok. Mam Zexela DKS-17D i niestety nigdzie nie jestem w stanie znależć wymiarów cewki do tej sprężarki. Nie wie ktoś przypadkiem jakie ma średniece i wysokość, ewentualnie jaki to model cewki?

dzięki za pomoc
  • Poziom 17  
    W DKS-17D wystepują dwa rodzaje cewek: musisz podać numer OEM spręzarki. Numer zaczyna się od 506011-???? lub 506012-????
  • Poziom 2  
    Dobry wieczór!

Miałem dziś wolną chwilę i sprawdziłem klimatyzację pod kątem tego, o czym mówił oskarv. Okazało się, że faktycznie szczelina była przyczyną problemu, a jej regulacja usunęła usterkę!

Serdecznie dziękuje za otrzymaną pomoc.
    Z mojej strony temat do zamknięcia.

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Jaka powinna być prawidłowa szczelina w sprężarce klimatyzacji i jak ją zmierzyć? Szukam już dłuższy czas i wszyscy piszą o regulacji a nikt nie podaje jaka ta szczelina powinna być i czy jest tak sama dla wszystkich sprężarek?
  • Poziom 1  
    Kolego z tego co kiedyś czytałem to wielkość szczeliny powinna być pomiędzy 0,4 a 06mm
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z klimatyzacją Volvo V70 2.5d

dokładnie to po włączeniu klimatyzacji samochód odczuwalnie traci moc i znacznie wzrasta zużycie paliwa
    w sumie do tego stopnia, że raz mi nawet zgasł przy ruszaniu spod świateł, a to disel

klima chłodzi normalnie, ale z tego wszystkiego nie używam jej bo nie wiem czy to może coś poważnego z klimatyzatorem.

do tego zawsze jak do niego wsiadam i wysiadam, przy wyciągniętym kluczyku słychać jakieś bzyczenie z panelu klimatyzacji, jakby wentylator, wydaje mi się że chodzi on cały czas.

ktoś wie o co może chodzić na komputerze go sprawdzałem i żądnych błędów nie wykazał.

za wszelkie sugestie dziękuje.