Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS K50AB, Uszkodzony układ zasilania - przetwornica

nekju 11 Jun 2010 21:59 7805 8
 • #1
  nekju
  Level 10  
  Cześć

  Mam uszkodzonego laptopa który poszedł do serwisu. ASUS K50AB. Pewnego razu jak go czyściłem no to poprawiłem producenta... Wywaliłem tą folię pomiędzy układem chłodzenia a płytą główną, nie przyszło mi w ogóle wtedy do głowy, że to była termoizolacja... Plombe zerwałem i po fakcie dopiero zobaczyłem, że to plomba była więc gwarancja już sobie poszła :). Wysłałem go do jednego serwisu no i w odpowiedzi dostałem wyniki diagnozy - uszkodzony układ zasilania-uszkodzona przetwornica, zawołali za to 600zł, zrezygnowałem, bo z ceną wg mnie grugo przesadzili, tłumaczyli cenę trydną dostępnością części, co chyba jest nieprawdą - myślę, że jeśli chodzi o taką przetwornice to jest ona w kilku o ile nie kilkunastu modelach Asus'ów. Ale to tylko moje przypuszczenia, mogę się mylić. Postanowiłem zapytać o to Was, bo wiem, że jest tu dużo doświadczonych osób. Laptop wysłałem do serwisu, już innego ponownie za pośrednictwem sklepu w moim mieście no i muszę conajmniej tydzień czekać na jakąkolwiek wiadomość.

  Bardzo proszę o opinię na temat ile ta naprawa może kosztować wg Was maksymalnie.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję

  Nekju
 • #2
  ODYN_86
  Level 17  
  Przetwornic może być kilka na płycie głównej ale jej wymiana powinna się zmieścić w kwocie200zł o ile jeszcze coś innego nie poszło. Serwisy są drogie wiec tyle pewnie będą sobie za to wołać. sądzę ze koledzy roman109 lub vogelek23 powiedzą dokładnie wiec możesz zapytać.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  ODYN_86
  Level 17  
  |I tak rozmawiają serwisy z zainteresowanymi. Okazuje się ze nasz sprzęt jest właśnie u tych co na forum :) Potem dziwnie się rozmawia.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  nekju
  Level 10  
  Jestem ze Świebodzina ;)), dziękuję za odpowiedzi. A i jeśli można zapytać, jeśli to nie mój notebook w Twoim serwisie leży, to ile wyniesie naprawa tej przetwornicy u Ciebie?
 • #7
  roman109
  Level 22  
  Naprawa za 600 zł to lekka przesada za tyle to można kupić sprawą płytę używaną i samemu wymienić a uszkodzona jeszcze sprzedać za całkiem dobre pieniądze.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  nekju
  Level 10  
  vogelek23 - dziękuję Ci za informacje, jak w Poznaniu będą chcieli za dużo to myślę, że wyślę sprzęt do Twojego serwisu.

  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

  pozdrawiam

  nekju