Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS K50AB, Uszkodzony układ zasilania - przetwornica

nekju 11 Cze 2010 21:59 5543 8
  • #1 11 Cze 2010 21:59
    nekju
    Poziom 8  

Cześć

Mam uszkodzonego laptopa który poszedł do serwisu. ASUS K50AB. Pewnego razu jak go czyściłem no to poprawiłem producenta... Wywaliłem tą folię pomiędzy układem chłodzenia a płytą główną, nie przyszło mi w ogóle wtedy do głowy, że to była termoizolacja... Plombe zerwałem i po fakcie dopiero zobaczyłem, że to plomba była więc gwarancja już sobie poszła :). Wysłałem go do jednego serwisu no i w odpowiedzi dostałem wyniki diagnozy - uszkodzony układ zasilania-uszkodzona przetwornica, zawołali za to 600zł, zrezygnowałem, bo z ceną wg mnie grugo przesadzili, tłumaczyli cenę trydną dostępnością części, co chyba jest nieprawdą - myślę, że jeśli chodzi o taką przetwornice to jest ona w kilku o ile nie kilkunastu modelach Asus'ów. Ale to tylko moje przypuszczenia, mogę się mylić. Postanowiłem zapytać o to Was, bo wiem, że jest tu dużo doświadczonych osób. Laptop wysłałem do serwisu, już innego ponownie za pośrednictwem sklepu w moim mieście no i muszę conajmniej tydzień czekać na jakąkolwiek wiadomość.

Bardzo proszę o opinię na temat ile ta naprawa może kosztować wg Was maksymalnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Nekju

• #2 12 Cze 2010 00:46
    ODYN_86
    Poziom 17  

Przetwornic może być kilka na płycie głównej ale jej wymiana powinna się zmieścić w kwocie200zł o ile jeszcze coś innego nie poszło. Serwisy są drogie wiec tyle pewnie będą sobie za to wołać. sądzę ze koledzy roman109 lub vogelek23 powiedzą dokładnie wiec możesz zapytać.

• #3 12 Cze 2010 03:13
    Usunięty
  • #4 12 Cze 2010 12:08
    ODYN_86
    Poziom 17  

|I tak rozmawiają serwisy z zainteresowanymi. Okazuje się ze nasz sprzęt jest właśnie u tych co na forum :) Potem dziwnie się rozmawia.

• #5 12 Cze 2010 15:44
    Usunięty
  • #6 12 Cze 2010 21:22
    nekju
    Poziom 8  

Jestem ze Świebodzina ;)), dziękuję za odpowiedzi. A i jeśli można zapytać, jeśli to nie mój notebook w Twoim serwisie leży, to ile wyniesie naprawa tej przetwornicy u Ciebie?

• #7 12 Cze 2010 22:57
    roman109
    Poziom 21  

Naprawa za 600 zł to lekka przesada za tyle to można kupić sprawą płytę używaną i samemu wymienić a uszkodzona jeszcze sprzedać za całkiem dobre pieniądze.

• #8 13 Cze 2010 09:40
    Usunięty
  • #9 13 Cze 2010 11:46
    nekju
    Poziom 8  

vogelek23 - dziękuję Ci za informacje, jak w Poznaniu będą chcieli za dużo to myślę, że wyślę sprzęt do Twojego serwisu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

pozdrawiam

nekju

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME