Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki akumulator do ups fideltronik ares 300

12 Jun 2010 00:33 4501 5
  • Level 11  
    Jaki akumulator do tego zasilacza UPS wytwarza on 220-240V 180W. Chcę go wykorzystać do halogena 220-240V 150W, ale jaki akumulator 12V a ile Ah. Chcę żeby halogen procował tak 2-3-4 godz a ile da 7.2ah 2 godz???
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Ares 300 wytrzymuje ok. 8min przy 80% obciążeniu.
    Czyli halogen poświeci z ~6min. :(

Posiadam go od lat - akumulatory należy wymieniać na "podobnej" pojemności, bo tak elektronika ustawiona (tylko takie wejdą też do środka).

Symbole są na akumulatorach/na stronie Fideltronika, ale sprzedawcy np. na allegro tez maja tabele odpowiedników(już nie pamiętam).

Może jest inne rozwiązanie - co halogen ma oświetlać?
  • Level 11  
    Wykorzystam UPS do czegoś innego a kupie przetwornicę 500W samochodową pod akumulator tylko jaki akumulator pod taką przetwornice czy na przetwornicy będzie pisało. Chce reflektor zamontować na rower i z dynamo na akumulator przetwornica halogen.
  • Level 11  
    Pomijając sprawność przetwornicy do zasilenia 150 W halogena potrzebujesz przy akumulatorze 12 woltowym 12,5 amper .Typowy akumulator do UPS ma 12v 7AH- czyli z niego możesz pobierać w ciągu godziny 7 amper .Prąd 12,5 amper możesz z niego pobierać już tylko przez 0,56 godziny czyli 33,6 minut.To wyliczenia teoretyczne przy 100% sprawnościach .W praktyce czas będzie nawet o połowę krótszy.

Dodano po 14 [minuty]:

Wracając do drugiej części Twojego postu czyli doładowywania akumulatora z dynama to najczęściej dynamo ma napięcie wyjściowe 6v i moce 1,8 W ,lub 2,7 W.
    Chcąc ładować akumulator 12v musisz napięcie podwoić .Prąd ładowania będzie wynosił około 0,15 do 0,2 A ,czyli przez 1 godzinę doładujesz Twój 7AH akumulator o 0,2 AH .Teoretycznie naładujesz go do pełnej pojemności przez 35 godzin.
  • Level 11  
    Kupiłem i zmieniłem palnik/żarnik z 150W na 60W bez dynama to jaki akumulator by mógł być 12V ile Ah ???
  • Level 11  
    Przy 60W prąd pobierany z akumulatora 12v teoretycznie będzie wynosił 5A .Przyjmując sprawność przetwornicy UPS na około 70% będzie to około 7A - czyli z typowego akumulatora 7Ah będziesz mógł zasilać 60W przez godzinę .Zakładając , że przetwornica ma lepszą sprawność będzie to kilkanaście minut dłużej.Akumulator o podwójnej pojemności da czas podwojony,przykładowy taki akumulator to motocyklowy YB14L-B2 M2Bike w cenie około 80zł ,a np.akumulator 35AH powinien wytrzymać 5-6 godzin pracy