Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór zestawu satelitarnego + kilka pytań

Przemek89k 12 Cze 2010 10:22 3847 9
  • #1 12 Cze 2010 10:22
    Przemek89k
    Poziom 14  

Witam serdecznie,
    mam kilka pytań odnośnie sprzętu satelitarnego - jestem zielony w tym temacie ...
    Rozumiem, że aby odbierać kanały niekodowane (nie chcę nic płacić) to muszę posiadać telewizor, czaszę do anteny satelitarnej, konwerter oraz tuner telewizyjny.

I teraz mam kilka pytań - co mi daje w takim przypadku np. większa czasza, bo widziałem na aukcjach np. allegro czaszę 60cm, 80 cm itp... czy 60 wystarczy ?

Czy tunery czym się bardzo różnią między sobą - jeżeli tak to doradźcie jakie są najlepsze i dlaczego je wziąć ...- rozumiem, że mogą to być takie opcje jak np. zapamiętywanie kanałów ?

Za co odpowiada konwerter i czy najważniejszym jego parametrem jest współczynnik szumów - z tego by wynikało, że chodzi o to że on filtruje obraz tak aby na ekranie telewizora był czysty ...? Czy współczynnik szumów im mniejszy tym lepszy czy im większy tym lepszy tzn. czy 0,1dB wystarczy ?

Czy do kanałów niekodowanych należą min. Polsat 2 ? Czy będę mógł go oglądać w ten sposób - bo przeglądałem listę kanałów niekodowanych i tam nie było tej stacji .... czy ktoś mógłby podać aktualną listę co będę mógł w ten sposób oglądać..?

Moja cena to tak do około najlepiej 200 zł za kompletny zestaw satelitarny...

Link usuwam. Regulamin p.10.11. [TS]

0 9
  • SterControl
  • #2 12 Cze 2010 13:04
    Doominus
    Poziom 34  

Im większa antena tym lepsza dla Polski min 80cm.
    Konwerter każdy nowy jest ok.
    W tuner to jednak lepiej więcej kasy zainwestować.

0
  • #3 12 Cze 2010 14:10
    irek19
    Poziom 33  

Nic nie piszesz jakie kanały Cię interesują. Jeśli chcesz oglądać Polsat 2, to tylko dekoder CP i umowa.

0
  • SterControl
  • #4 12 Cze 2010 14:52
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Polsat 2 nie jest kanałem FTA i nie nadaje z Astry.

0
  • #5 13 Lip 2010 14:59
    Zenek
    Poziom 30  

Doominus napisał:
    dla Polski min 80cm.

Bez przesady ;-) Jeśli już, to wschodnich krańców. Spis polskich kanałów niekodowanych jest na każdej chyba aukcji alleg*o, na której wystawiany jest tuner FTA. Z tym, że niestety część jest na jednym, część na drugim satelicie.
    Tuner -dekoder, kupowany poza platformami cyfrowymi: praktycznie im droższy tym lepszy- jakość, fukcje, bajery. Zapamiętywanie kanałów... to działa jak w telewizorze- każdy to ma.
    Konwerter nie jest filtrem likwidującym szumy- Jak pisano wyżej praktycznie każdy nowy ma dobry współczynnik szumów i będzie się dobrze sprawował, dla zwykłego użytkownika ten parametr nie powinien być ważny.
    O Polsacie2 pisano- jest tylko w płatnej ofercie Cyfrowego Polsatu. Alternatywą są kompletne zestawy do odbioru TnK za jakieś 250 na wspomnianym alleg*o zł, obejrzyj stronę http://telewizjanakarte.pl/

0
  • #6 19 Lip 2010 12:32
    arcon_sat
    Poziom 12  

Jeśli pytający myśli przyszłościowo... to polecam coś z rodziny Fergusona. Fakt, faktem... Dekoder nie zbyt tani (380-420zł) ale ma wszystko to, czego potrzeba akurat w dzisiejszych czasach. Feruson Ariva 200 powinien Ci wystarczyc na wiele lat do przodu. Wbudowany system Connax (działa Telewizja na kartę), wbudowany czytnik CI (pójdzie na tym moduł Polsatu z kartą). Działają oczywiście karty Cyfry+! Jest full HD, jest HDMI. Mały , fajny i myślę że w przystępnej cenie. Jeśli chodzi o anteny... to.. wierz Mi... daruj sobie 60 czy 70cm! Różnica cenowa naprawdę nie wielka. W Polsce od lat instalatorzy zalecają minimum 80cm i przy tym zostań! Dobrej klasy anteny 80cm np. TRIAX TD kupisz na aukcjach za 80-90zł. Dodaj do niego dwa konwertery (Astra i HotBird) z przełącznikiem diseQ i w połączeniu z A200 będziesz miał naprawdę świetny zestaw. Jeśli chodzi o zakup dekodera FTA i to w SD to... wybaczcie, ale ... wywalanie pieniędzy w błoto w dzisiejszych czasach.

0
  • #7 20 Lip 2010 06:24
    Roman_5000
    Poziom 19  

Jeżeli nie masz telewizora z tunerem DVB-T lub osobnego tunera DVB-T to sugeruję zakup Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR za ok. 499zł, nad którym ja się poważnie zastanawiam. Natomiast jeżeli masz taki tuner lub nie zamierasz w przyszłości oglądać cyfrowej TV naziemnej zwróć uwagę na Opticum X403P za ok. 390zł.
    Oba wymienione przeze mnie tunery, oraz wspomniany wyżej tuner ARIVA 200 możesz podłączyć do normalnych TV, jak również w przyszłości do TV HD.
    Wszystkie tunery mają możliwość nagrywania, ale za stosunkowo nie duże pieniądze (mówię o różnicy między najtańszym a najdroższym) masz dodatkowo wbudowaną głowicę, która w przyszłości pozwoli oglądać kanały TV cyfrowej naziemnej.
    Chcąc oglądać DVB-T (która mam nadzieję w końcu ruszy) i tak będziesz musiał dokupić tuner zewnętrzny lub TV z wbudowanym tunerem.
    Wspomniany przeze mnie Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR ma 2 gniazda CI (Common Interface) na dwie karty oraz 2 wejścia na moduły.
    Pzdr,
    Roman

0
  • #8 20 Lip 2010 23:44
    Zenek
    Poziom 30  

Teemat widzę rozwija się... ale o ile dobrze zauważyłem na początku kolega Przemek wspomniał o 200 zł. Jeśli to nie było 200 a 2000, to... polecam sprzęt, jaki posiadam od 2,5 roku- Humax Icord. ;-)

0
  • #9 21 Lip 2010 14:59
    arcon_sat
    Poziom 12  

To faktycznie, w tej cenie... pozostaje jedynie FTA w SD. Odliczając 55zł na antenę, 15zł na konwerter, powiedzmy 13zł na uchwyt do ściany, wtyczki i kabel... to pozostanie Ci jedynie 100zł na dekoder. Na aukcjach znajdziesz nowe MEDIONY w FTA za 49zł dokładnie. Powinien się sprawdzić. Zawsze też, mógł byś zaryzykować i kupić używany, lecz... oszczędność 20-30zł to nie pieniądz.

0