Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakich dokumentów rządac od sprzedawcy przy zakupie auta ?

111mishi111 12 Cze 2010 12:39 1338 1
  • #1 12 Cze 2010 12:39
    111mishi111
    Poziom 8  

Witam forumowiczów. Mam takie pytanie,bo nie moge nigdzie znależc takiego wykazu potrzebnych dokumentów. Mam na oku samochód który został sprowadzony z Holandii, opłaty do poruszania sie po Polsce ma ważne na miesiąc.Teraz pytanie. Jakich dokumentów nalezy żądać od sprzedawcy ? Auto tylko sprowadzone, nie opłacone.

0 1
  • #2 13 Cze 2010 00:59
    magnum460
    Poziom 13  

Książka pojazdu tzw brief w niemczech-holenderski nie wiem jak się będzie nazywał a w nim wszyscy właściciele pojazdu od nowości, dowód rejestracyjny i umowa kupna sprzedaży lub faktura. Umowę pewnie i tak przepisze z holendra na Ciebie aby uniknąć podatków. Tobie zostają tłumaczenia dokumentów ok 50 zł za stronę, akcyza 3.1% do 2000cm3 lub 18,6% powyżej 2000cm3, badanie techniczne na stacji okręgowej ok 200zł, złomowanie 500zł, zaświadczenie z U.S. że nie podlega VAT jeśli nie kupujesz na firmę ok 150-160 zł i w wydziale komunikacji tablice, naklejki na tablice i szybę, książka pojazdu i dowody rej tymczasowy i za miesiąc stały ok 250 zł no i jeszcze obowiązkowe OC. Wszystkich informacji co potrzebujesz do rejestracji udzieli pani w twoim wydziale komunikacji.Jeżeli zdecydujesz się na zakup, niech handlarz przygotuje ci wszystkie dokumenty do rejestracji a tobie zostanie wydział komunikacji, załatwi to w dwa dni bo wie gdzie się obrócić a tobie powiedzą zostawić i po odbiór za tydzień.

0