Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-115C - nie widzi kartridża i tuszu...

12 Cze 2010 12:50 13186 5
  • Poziom 2  
    Dotychczas drukarka działała bez zastrzeżeń (od ponad dwóch trzech lat)...
    Problem pojawił się w trakcie drukowania pliku doc. - drukarka wyświetliła komunikat Empty Ink Black, pomimo że czarnego tuszu nie brakowało (było około pół kartridża), dopełniłam wskazany tusz i od tego czasu go nie widzi. Poza tym kolory, które są napełnione wskazuje jako prawie puste... Odłączyłam ją od prądu i komputera - nie pomogło, więc odinstalowałam i zainstalowałam na nowo, a problem jest wciąż ten sam... co zrobić?
  • Spec od drukarek
    Prawdopodobnie zawiesiły się pływaki w kartridżach. Potrząśnij nimi. Tylko włóż wcześniej w jakąś torebkę bo się zachlapiesz.
  • Poziom 2  
    niestety nie pomogło :( nie widzi wcale żadnego kartridża, który wsadzam na jego miejsce...
    ten jeden różni się od pozostałych "zalaniem" od spodu - może to stanowi problem?

Dodano po 43 [minuty]:

kartridż opróżniłam i przemyłam pod bieżącą wodą... nie wyeliminowało to problemu - sądzę, że tkwi on nie w kartridżu lecz gdzieś w drukarce...
  • Poziom 16  
    mam ten sam problem - czy ktoś go rozwiązał ?
  • Poziom 20  
    Spotkałem się też z tym w innym brotherze, rozebrałem całą drukarkę i czyściłem czujniki poziomu tuszu wewnątrz drukarki, bo były zalane tuszem ale też nie pomogło, być może za słabo czyściłem ale zależało mi na czasie więc odciąłem kable od samych czujników, poskutkowało ale niestety poziomu tuszu trzeba pilnować samemu po cały czas "są pełne".
  • Poziom 16  
    hej,

u mnie czujnik poziomu tuszy się obniżył, cała płytka z wszystkimi czujnikami

odkręciłem 4 śrubki lekko podniosłem obudowę, wcisnąłem płytkę na swoje miejsce i jest ok

pozdrawiam