Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D 4405 nie wiruje

12 Cze 2010 22:55 2376 4
  • Poziom 16  
    Witam jak w temacie moja pralka jak chce to wiruje ( raz na 2tyg). Pusta też nie chce, ale moim zdaniem dziwnie układa pranie kręci tylko w lewo i tylko czasem zrobi pół obrotu w prawo, a większość w lewo i próbuje wirować w lewo też ale tylko ok 400 obr i przestaje zaraz. Sprawdziłem programator, nie ma zimnych lutów, dobre połączenia, pamięć szeregowa 24c16, w czym problem? Program się wysypał? Wygląda na zbyt czułe ustawienie niewyważenia bębna. Jakieś sugestie? Triak jest w programatorze i obok są dwa przekażniki i wtyk na 4 kable i wygląda to na sterowanie silnikiem + revers, więc wnioskuję że nie ma więcej modułów elektronicznych. Zauważyłem że dużo ludzi się skarży na podobne objawy. Pozdrawiam: Kredka
  • Poziom 17  
    Wymontuj silnik przeczyść komutator i ewentualnie wymień szczotki. Brak wirowania wiązać się może z błędnym odczytem z silnika. Oczywiście do czyszczenia komutatora użyć kamienia takiego jak do rąk, a nie papieru ściernego(przewodnik).
  • Poziom 16  
    Witam. Dzięki za odpowiedź. Tzn. problem jest w pomiarze prądu pobieranego przez silnik? Jeżeli jest zanieczyszczony komutator to wywołuje zmienne obciążenie i procesor odbiera to jako nie ułożenie prania w bębnie? Czy dobrze rozumuje? Pozdro all.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    TAK
  • Poziom 16  
    Dzięki ODYN zabiore sie do tego niebawem. Pozdro Kredka

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Dzięki Odyn! Oczywiście nie wytrzymałem i wyczyściłem komutator! Pralka ożyła, zaczęła wirować i kręcić w prawo!!! Nie do wiary i chwała konstruktorom! Niedługo brudny wyświetlacz zmusi nas do dzwonienia za serwisem! Jak to mówi mój znakomity starszy kolega elektronik- " tryumf techniki nad zdrowym rozsądkiem" Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ! Temat zamknięty!