Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus C-360 - Środek ciężkosci ciągnika

lukashdzadz 13 Jun 2010 10:26 8066 7
    lukashdzadz
    Level 10  
    Witam

Poszukuje informacji na temat środka ciężkości ciągnika rolniczego Ursus C-360.
    Był bym wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach ;) mile widziane także dokładne źródła tych informacji.

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    cordoba_2004
    Level 27  
    kolega pewnie chce obniżyć ten środek do wyścigów
    lukashdzadz
    Level 10  
    He he ^^
    Ani góry ani wyścigi ;D
    Po prostu potrzebne było mi taki info do obliczeń czysto teoretycznych ;)
    Już znalazłem. zamieszczam to tu ;p
    Ursus C-360 - Środek ciężkosci ciągnika
    Źródło: Lorencowicz Edmund, Poradnik użytkowania techniki rolniczej w tabelach, Bydgoszcz 2009.
    Może komuś się przyda ^^

Pozdrawiam.
    Radas777
    Level 1  
    Przeprowadziłem obliczenia (czysto teoretyczne) dzięki tym danym. Może będzie ktoś chętny, żeby przestawić w ten sposób rozstaw osi w Ursusie 360. Czekam na podpowiedź o ile cm przesunie się oś jeżeli obróci się ją w sposób jak na rysunku. Takie przestawienie możliwe jest tylko jeżeli nie ma kabiny, a ja nie mam czasu na taki eksperyment. Myślę, że byłoby to korzystne ze względu na odciążenie przedniej osi przy zamontowanym TUR -ze. Ursus C-360 - Środek ciężkosci ciągnika
    marekhahaha
    Level 12  
    Kolego myślę że lepiej jak byś pomyślał o obciążnikach na koła tylne. Szybciej to zrobisz bez komplikacji a w pracach polowych też jest lepiej.
    Rafałł
    Level 11  
    Przy turze pomogło by zapewne, ale przy tylnym tuzie nie podniósł byś pługa:( i tak źle i tak nie dobrze.