Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki pasek napędu do kosiarki.

grzesiek0131 13 Cze 2010 10:44 4190 4
  • #1 13 Cze 2010 10:44
    grzesiek0131
    Poziom 8  

Witam , serdecznie... moje pytanie oczywiście dotyczy paska napędu do kosiarki z silnikiem QUANTUM - XM 40 - " BRIGS STRATTON " napędzana na tylne koła , na wózku jest wielki napis - nie się jego przegapić ( MULTIPOWER 46-A) więc przypuszczam że to będzie jej konkretna nazwa..... szukam wszędzie po internecie tej marki na podstawie danych poniżej ale nic mi z tego nie wychodzi , może ktoś ma większą wiedzę i wgląd do katalogów nie dostępnych dla przeciętnego użytkownika neta , albo ewentualnie taką kosiarkę , a jeżeli tak to bardzo bym prosił o wymiary tego też paska napędu kosiarki ewentualnie gdzie mogę go znaleźć na stronach , pozdrawiam serdecznie i poniżej podaje dodatkowe informacje przepisane z tabliczek znamionowych kosiarki :
    numer serii : 224699/93
    model : 123802
    type : 0414-01
    code : 92093056
    Na tabliczce wózka , schowany w rogu tez widnieje napis " SABO " - nie wiem czy to będzie jakimś naprowadzeniem na temat ale podaje i podałem co było napisane :) - natomiast starego paska nie miałem i nawet jego nie było gdy ją zakupiłem z komisu ( używana ale jak nowa ) więc nie mam oryginału - kopii aby zerknać na numery i zrobić odzwierciedlenie problemu , proszę o pomoc w miarę mozliwosci.........

0 4
  • #2 13 Cze 2010 11:46
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Cze 2010 12:17
    grzesiek0131
    Poziom 8  

I tu może być właśnie problem , moja kosiarka jest z tylnym wyrzutem do kosza , ale to mnie zastanawia ze "model a model" czyli całkiem inny wózek a oznaczony tym samym symbolem , przypuszczam że tak zrobię jak w podpowiedzi , że wrzucę ją w bagażnik i zawiozę ją do serwisu - niech oni się martwią....chciałem to zrobić omijając dodatkowe koszty serwisanta, ale jak się nie da, to nie będzie wyjścia.

0
  • #4 13 Cze 2010 20:35
    Sławek K
    Poziom 22  

Pasek parciany , klinowy w sklepie motoryzacyjnym kosztuje parę złotych (7-8 zł)
    więc weź kilka w kolejnych długościach, które wg ciebie będą pasowały długością i spróbuj założyć. Jeżeli dopasujesz długość to pozostałe zwróć do sklepu.
    Obejrzyj przy okazji stan kółka napędowego na przekładni- tam też może być defekt- zużycie i przyczyna Twoich kłopotów z napędem. Zresztą tryby w przekładni tez się wyrabiają i myślisz- pasek a tu tryby nie przenoszą napędu bo są zużyte.
    pozdrawiam Slawek

Moderowany przez Rycho T:

Autor tematu, wyraźnie napisał że kupił kosiarkę bez paska, więc kółka ani tryby nie są powodem braku napędu.
    Proszę czytać posty, przed napisaniem czegokolwiek.

0
  • #5 13 Cze 2010 23:45
    grzesiek0131
    Poziom 8  

Podziękowania dla moderatora za sprostowanie i ponowne wytłumaczenie tematu........ pozdrawiam :D

0