Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Aktywny JBL TLX120 Charczy

Olo80 17 Cze 2010 15:41 4550 36
  • #31 17 Cze 2010 15:41
    Olo80
    Poziom 13  

Witam, sprawdziłem sprzęt w innym, znacznie większym pomieszczeniu i charczenie się nie zmienia, w końcu proszę zauważyć że przygasają diody a więc raczej wielkość pomieszczenia nie ma tu nic do rzeczy.

• #32 17 Cze 2010 19:48
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

No to co za przyczyna ma do rzeczy? Niskie napięcie w gniazdku? Bez jaj. Weź miernik i pomierz coś, a skończy się zgadywanie! Na co liczysz? Z opisywaniem tylko samej usterki nic nie zdziałamy! W elektronice zdarzają się cuda, ale nie aż takie... Ja nadal twierdzę że coś masz źle dopasowane z sygnałem...

• #33 17 Cze 2010 20:13
    Olo80
    Poziom 13  

marian1981.02 napisał:
    No to co za przyczyna ma do rzeczy? Niskie napięcie w gniazdku? Bez jaj. Weź miernik i pomierz coś, a skończy się zgadywanie! Na co liczysz? Z opisywaniem tylko samej usterki nic nie zdziałamy! W elektronice zdarzają się cuda, ale nie aż takie... Ja nadal twierdzę że coś masz źle dopasowane z sygnałem...

Jedyne co zauważyłem to to, że niektóre wzmacniacze mnie po prostu '' kopią ''. Czyli na obudowie jest jakieś tam napięcie. Pomiarów ani nie dokonywałem na obudowach ani przy gniazdku, bo mam uszkodzone przewody pomiarowe.

• #34 17 Cze 2010 20:26
    Byneq
    Poziom 27  

Na upartego możesz pomierzyć byle jakimi przewodami (jeśli miernik ma gniazda) Wyłącz zasilanie bezpiecznikiem, wepnij przewody do gniazdka i miernika, załącz bezpiecznik i już będzie coś wiadomo. A tak to można tylko zgadywać.

• #35 17 Cze 2010 20:29
    Olo80
    Poziom 13  

Byneq napisał:
    Na upartego możesz pomierzyć byle jakimi przewodami (jeśli miernik ma gniazda) Wyłącz zasilanie bezpiecznikiem, wepnij przewody do gniazdka i miernika, załącz bezpiecznik i już będzie coś wiadomo. A tak to można tylko zgadywać.

Z przypadkami zwarcia w moim domu spotkałem się nie raz gdy właśnie chciałem dokonywać takich pomiarów. Nie wiem, może mam jakiś walnięty miernik że zwarcie się robi. Niech teraz elektrycy się tym zajmą i zobaczymy co z tego będzie.

• #36 17 Cze 2010 20:33
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Ehh chłopie daj sobie luz. Masz wytłumaczenie miernikiem że niech to... Rzeczywiście miernik czy same kable to majątek. Może ktoś z elektrody przywiezie?

Ryzykuję ostrzeżenie znów ale bez przesady, kosz... Raportuję!

• #37 17 Cze 2010 20:49
    Pablo1964
    Moderator

W takim razie pozostaje wizyta w serwisie.