Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

splitter jako zwrotnica tv sat

13 Cze 2010 12:54 1969 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Mój problem ma się tak. Dzisiaj z tatą byliśmy w Leroyu, celem zakupu zwrotnicy tv/sat, która puszczałaby napięcie zarówno do konwertera jak i przedwzmacniacza w antenie. Tata wypatrzył coś co nazywa się splitter sat, kupił to uparcie twierdząc, że może to również służyć jako zwrotnica, co prawda ja miałem wątpliwości, ale co tam. Obstawiałem, że z tego nici, bo chyba te splittery robią tylko za sam rozgałęźnik sat. Dobra później podłączamy wszystko i moje obawy się sprawdziły brak sygnału na dekoderze. I teraz moje pytanie czy takie coś może robić za zwrotnice, czy nie? Moim zdaniem to bzdura. Ale zdaje się tu na waszą wiedzę. Odpowiedzcie mi proszę krótko i na temat.
    To wszystko dziękuję.

Błędy poprawiłem. [SP5ANJ]
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

zdzisiek09 napisał:
    Dzisiaj z tatą byliśmy w Leroyu, celem zakupu zwrotnicy tv/sat, która puszczałaby napięcie zarówno do konwertera jak i przedwzmacniacza w antenie.

Do obsługi konwertera w SAT potrzebny jest kabel koncentryczny podłączony od anteny do dekodera.
    O jaki tu przedwzmacniacz w jednym kablu z SAT , jest mowa. ???

Zakupy do RTV czy SAT powinno się dokonywać tylko w sklepach czy hurtowniach do tego wyspecjalizowanych.
    Inne Markety to po prostu "porażka".
    Cytat:
    Tata wypatrzył coś co nazywa się splitter sat, kupił to uparcie twierdząc, że może to również służyć jako zwrotnica

Można napisać krótko i zwięźle, że NIE.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    rozumiem rozumiem. Dokładnie to założenie było takie, aby wykożystać napięcie, które puszcza dekoder również do zasilenia przedwzmacniacza, który miałby się znajdować w antenie do odbioru telewizji naziemnej. Ale dzięki za odp
    Ale swoją drogą to Ci sprzedawcy ze sklepów typu Leroy są zupełnie ciemni w temacie instalacji antenowych, zapytany właśnie czy ten splitter może działać jako zwrotnica otwarcie z powagą odpowiedział tak, tak jak najbardziej będzie to działać.
  • Moderator
    zdzisiek09 napisał:
    zapytany właśnie czy ten splitter może działać jako zwrotnica otwarcie z powagą odpowiedział tak, tak jak najbardziej będzie to działać.

Oni są od sprzedawania.:D

Nie można stosować między konwerterem a tunerem żadnych spliterów czy rozgałęźników do zasilania innych urządzeń.
    Wzmacniacz anteny naziemnej zasilany jest napięciem 12V max. Zasilanie konwertera w polaryzacji H to ok 18V.
  • Poziom 26  
    Są zwrotnice TV-SAT które umożliwiają zasilanie anteny 12V. Produkcję zajmuje się firma Polska, ale raczej do dostania w specjalistycznych sklepach z osprzętem antenowym.
    Ma taką wadę, że tuner musi cały czas podawać zaś. do konwertera.

Link