Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu opracował nową technologie dla chmur obliczeniowych

lukasker 13 Cze 2010 13:15 1684 2
 • Fujitsu opracował nową technologie dla chmur obliczeniowych Fujitsu opracował nową technologie dla chmur obliczeniowych Firma Fujitsu ogłosiła opracowanie nowej technologi która znajdzie zastosowanie w przyszłych sieciach chmur obliczeniowych (cloud computing). Sieci te opierają się na serwerach, na których jest zainstalowane oprogramowanie VM, pozwalające na działanie kilku tzw. wirtualnych maszyn na jednym serwerze, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów i lepsze zagospodarowanie sprzętu. Każda z wirtualnych maszyn musi być podłączona do tzw. wirtualnego przełącznika (zdjęcie 1), który tworzy wirtualną sieć miedzy maszynami wirtualnymi, a także połączenie do sieci fizycznej. Wirtualny przełącznik jest realizowany software'owo zabierając tym samym cześć mocy obliczeniowej CPU. Rozwiązanie tego problemu zaproponowała firma Fujitsu, która opracowała sprzętowy przełącznik (zdjęcie 2) o przepustowości 10Gbps, pozwalający odciążyć CPU, a co za tym idzie, dający możliwość uruchomienia większej ilości WM na jednym serwerze. Szacuję się, że pozwoli to obniżyć koszty chmur obliczeniowych o połowę a także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i niezawodności samych chmur. Fujitsu jako członek IEEE 802.1Qbg zapewnia także kompatybilność sprzętu z wszystkimi obecnymi standardami.

  Źródło


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 14 Cze 2010 19:28
  quniq
  Poziom 21  

  O kurde, router!

  Nie wątpię, że coś wymyślili, ale czy to nie jest po prostu inna koncepcja routera?

  A poza tym, czy wirtualizacja komputera, to takie dobre i wydajne rozwiązanie? Na pewno nad tym pracują ludzie mądrzejsi ode mnie, IMHO, to trochę poroniona koncepcja.

 • #3 14 Cze 2010 21:13
  bialy
  Poziom 15  

  Cytat:

  Na pewno nad tym pracują ludzie mądrzejsi ode mnie, IMHO, to trochę poroniona koncepcja.


  Dla normalnego zjadacza chleba prawdopodobnie tak ale w świecie enterprise jest bardzo pożądane. Pozwala znacznie ograniczyć koszty.