Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP G6000 spalona grafika nVidia GO6100

13 Cze 2010 13:16 6479 13
  • Poziom 10  
    witam
    najpierw przepraszam ze wcześniej podpiłem sie pod post innego użytkownika o tym samym temacie

ale do rzeczy posiadam lapka HP G6000 z grafiką nVidia GO6100

która uległa uszkodzeniu (objawy laptop włącza sie znaczy sie zapalają sie kontrolki Power, rusza wentyl na 1 do 2 sekund i sie wyłącza i tak cały czas tylko nie zapala sie matryca)
    zauważyłem tez ze po naciśnięciu Esc laptop sie nie wyłącza ale matryca i tak nie działa

z braku odpowiedniej lutownicy zaniosłem lapka na serwis i tam mi Pan powiedział ze nowy układ z montażem wyjdzie mnie 350zł

po przewertowaniu paru for znalazłem podobne tematy

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1662095.html

i tam ktoś podał linka do sklepu gdzie można nabyć taki Chipset za 103,61 zł z VAT
    mam możliwość dostarczenia tego układu do osoby która by mi go wlutowała za tak zwaną flaszkę

tylko czy to jest odpowiedni Chipset
    jak narazie wyszukiwałem układu po modelu grafiki nVidia GO6100
    a po wpisaniu symbolu układu NF-G6100-N-A2 wyszło mi o wiele więcej wyników i to mnie teraz zmieszało żebym nie popełnił głupstwa i nie kupił nie odpowiedniego Chipsetu
  • Poziom 10  
    nie do końca ten sposób kolega ma lutownice kwarcową dokładniej nie on tylko serwis w którym kiedyś pracowałem
    opalarka można wyjąc mostek ale juz trudniej go tam zamontować nie uszkadzając go
  • Użytkownik obserwowany
    Szkoda flaszki .
    Czy to opalarka do farby czy hot air a może lutownica kwarcowa z lampką halogen .(Ci co mają będą ,,cmokać,, ach och jaka to podczerwień o odpowiedniej długości fali)
    W większości to produkty z chin.(czy sprzęt ten ma to naprawiać?)
    Jak myślisz czy oni są zadowoleni z tego że chcesz naprawić laptopa.
    Czy może kup nowy laptop (produkt z chin)
  • Poziom 10  
    wybacz ale w tych odpowiedziach nie widze powiązania z tematem

wydawało mi sie ze dosc jasno ujałem iz jeden serwis chce za nowy mostek i wymiane 350zł
    a chcąc ograniczyc koszta poszperałem i wydaje mi sie ze znalazłem odpowiedni układ i chce sie upewnic ze to jest on

ewentualnie kiedy bym go zakupił mam mozliwosc zaniesienia chipset'a i lapka do znajomego zeby go wlutował bo gdybym miał podczerwien albo kwarcówe to sam bym se to zrobił

podsumowanie sposub lutowania pozostaje zamkniety rozchodzi mi sie o mostek
  • Użytkownik obserwowany
    Pewnie nie ten dział temat to w [bazar komputery] szukać
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    chce go naprawic dla siebie bo laptop mi sie bardzo podoba i jest dosc sprawny jak na te parametry co ma
    a nie wiedziałem ze wychodziły w oryginale mostki z wadami i faktycznie pewnie masz racje ze ten chipset co pisałem za te 100zł moze byc tym wadliwym co usterka mogłaby powrócic

a czy mugłbym prosic o namiar na chipset bez wady fabrycznej
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Identyczny problem mialem z moim HP Pavillion dv6815nr, Twoj problem polega na uszkodzenia tzw BGA, chipsetu karty graficznej. Koszt naprawy tego to 350zl i znajdziesz aukcje na allegro. Istnieje sposob na samodzielna naprawe tego ukladu. Osobiscie z niego skorzystalem i dzieki temu laptop zyje. Przesylam Ci film jak dokonac samodzielnego usuniecia tej usterki. Sposob moze wydawac Ci sie dziwny i potrzeba do niego czasu ale gwarantuje ze dziala. Jakies pytania to smialo pisz postaram sie pomoc Pzdr.
    Link
    ]Link[/url]

Moderowany przez jankolo:

Tylko wyjątkowo krótki staż na forum uratował Cie przed konsekwencjami udzielenia wyjątkowo szkodliwej porady.

• Poziom 29  
    Świetny filmik pokazuje jak nie naprawiać laptopów. Brak ochrony przed ładunkami elektrostatycznymi ESD, podgrzewanie otwartym płomieniem z palnika gazowego, przy czym maksymalna krytyczna temp dla układu to ok. 260 – 280 stopni C, brak kontroli temperatury, grzanie punktowe płyty... Widać nie tylko w Polsce są takie „profesjonalne serwisy” wyciągające kasę z nieświadomych klientów – brak gwarancji lub gwarancja do 2 tygodni.
    Laptop może i żyje tylko pytanie na jak długo? Zapewne naprawa pomoże na parę tygodni do 2 miesięcy, a potem znowu zabawa z palnikiem :D

A tu kolejny sposób zaleczenia usterki BGA tym razem w wersji dla Xbox http://xboxmasters.pl.tl/RED-FIX-1-.-0-z-ultimativ-x_clamp.htm , ciekawe czy w przypadku laptopów się sprawdzi, może ktoś próbował :D
  • Poziom 19  
    @cezar190 , jedyne co na tym filmiku zadziałało to może na chwile laptop, ale jeśli się tym zajmujesz 'profesjonalnie' współczuje i chyba coś nie gra z Tobą.
    Mam głęboką nadzieje, że takie cuda tylko na swoim sprzecie robisz.

@foldback co do opisu z Xbox + szpachtlowka, rewelacja mialem na serwisie coś takiego, praktycznie układ nie do odzyskania, szpachtlowka zlepia sie z kondensatorami, powstają naprężenia na płycie itd, może na chwilke 'pomaga' jednak to największy krok do śmieci konsolki i innych płyt które wyginają się pod większą temp.
  • Poziom 10  
    jak juz miałbym sie posunąć do wygrzewania mostka to zamiast palnika wolałbym użyć lutownicy powietrznej tam przynajmniej jest regulacja temp i fan

no i jak już jeden kolega pisał wcześniej te stare mostki mają wadę i się przegrzewają więc usterka tak czy siak powróci

jak na razie lapek czeka na lepsze dni aż zamówię mostek a znajomy podszkoli sie na kwarcówce bo w końcu dostali na servis <lol> jest nadzieja

a tak a propo jeszcze cen to sprawdzałem w Poznańskim Delu

i za całokształt zawołali 750 zł
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Też mam tego lapka z uszkodzoną grafiką - już ponad rok włączam go tak, że trzymam mocno palcami miejsce na klawiaturze w okolicach literek k,l,o,p,0,9 i działa :D Jeżeli na ekranie pojawi sie logo HP to do momentu wyłączenia lapka wszystko śmiga aż miło!