Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki laptop wybrać spośród tych trzech? Asus vs Acer

juniore69 13 Cze 2010 16:10 4290 20
  • #1 13 Cze 2010 16:10
    juniore69
    Poziom 8  

Witam, chciałbym podzielić się ze swoim problemem, który wygląda następująco. Jutro do południa muszę zamówić jakiś laptop, w cenie do 2300 zł. Mój wybór padł początkowo na Asusa
    K50ID-SX082

potem pomyślałem o innym Asusie:
    K52JK-SX022

a na końcu wpadł mi w oko ten oto Acer (proszę najpierw spojrzeć na jego bebechy,zanim ktoś zechce od razu mi tą firmę odradzić)
    Acer Aspire AS5740G-334G32MN

I którego teraz wybrać? Dodam że lapka będę używał...do wszystkiego;) dlatego chciałbym znaleźć sprzęt z przyzwoitą konfiguracją,chociaż wiem że próg cenowy jaki sobie postawiłem jest dosyć niski.pozdrawiam

0 20
  • #2 13 Cze 2010 16:58
    basstec
    Poziom 34  

Powiem Ci co myślę o K50 po użytkowaniu przez 3 miesiące. Jest cichy, lekki i dość ładnie wygląda, przez ten szachownicowy kolor mimo, że wykończony na połysk to nie widać tak palców. Bardzo podoba mi się też brak ogromu niebieskich światełek wszędzie, kontrolek jest kilka i świecą delikatnie bez festyniarstwa. Całkiem niezła klawiatura ale trzeba się przyzwyczaić. Co mi się jeszcze podoba to cienki przewód zasilacza zakończony małą, zagiętą pod kątem 90 stopni wtyczką, nie wkurza przy trzymaniu na kolanach czy nie plącze się na biurku, nie wypada. Super jest obsługa multitouch przez touchpad, bardzo ułatwia przewijanie i to jedyna jego zaleta (touchpada).
    Teraz może kilka wad jak dla mnie: bardzo słaby touchpad, jest wybitnie nieprecyzyjny, po 3 miesiącach dalej ciężko się operuje. Nie każdemu na tym zależy ale głośniki mimo sygnowania logo znanej marki pozostawiają wiele do życzenia, dźwięk słaby i mało wyraźny. Za słabą uważam też matrycę, widzę na niej jakieś dziwne, pionowe paski najbardziej widoczne na odcieniach szarego, może wada mojego modelu.

0
  • #3 13 Cze 2010 17:21
    juniore69
    Poziom 8  

Multitouch podobał mi się w tym modelu (z tego co o nim czytałem) i byłem właśnie ciekaw jak to wygląda w praktyce. Z tego co piszesz to zbyt dużo wad ten Asus nie ma. No ale Asus to już wyrobiona marka, nie to co Acer...
    Ale właśnie nad tym Acerem najbardziej się zastanawiam, bo generalnie ma kuszące wnętrzności. Ciekawe jak z funkcjonalnością na co dzień no i awaryjnością przede wszystkim. Może jakiś użytkownik Acera zechciał by się wypowiedzieć na ten temat?

0
  • #4 13 Cze 2010 20:47
    AxelNext
    Poziom 38  

Obecnie gdybym miał wybierać między markami Asus vs Acer to zdecydowanie wybrałbym Acera.
    Ostatnio tyle nasłuchałem się o wadliwych Asusach, zwłaszcza o ich zawiasach, że bym nie ryzykował. Ktoś powie, że się naczytałem i nasłuchałem, ale co powie na to, że kilka dni temu kolega zakupił w Vobisie najwyższy model Asusa za 7 tysięcy czyli ASUS G73JH i7-720QM 17.3" 8GB 1TB ATI5870HD-1024MB W7P i już w pierwszym dniu pękł jeden z zawiasów i matryca zrobiła się biała :D
    Laptop poszedł do wymiany :|

W rodzinie mam kogoś z Asusem za którym stoi lampka biurowa która robi za podpórkę bo inaczej ekran pada płasko jak naleśnik. Asus oczywiście po gwarancji :|

0
  • #5 13 Cze 2010 21:35
    yaro014
    Poziom 12  

ASUS ASUS jeszcze raz ASUS. Taka moja opinia.

0
  • #6 13 Cze 2010 22:02
    xrenjix
    Poziom 22  

J mam tego Asusa G73 już ponad dwa tygodnie i jakoś mi jeszcze z nim się nic nie stało, a nie należę do osób które obchodzą się ostrożnie ze sprzętem. Wcześniej tez miałem Asusa i nić się nie działo. Co do Acera to powiem tylko tyle że ni miałem laptopa tej firmy ale mam monitor. Wcześniej miałem Asusa naprawdę zero zastrzeżeń, niestety został uszkodzony fizycznie. Jego miejsce zajął Acer tej samej wielkości. Jakie było moje zdźiwienie jak zobaczyłem że odudowa monitora się rozpuściła pod wpływem ciepła lampki, asus tez był pod wpływem tego ciepła i nic się nie działo.

0
  • #7 13 Cze 2010 22:05
    basstec
    Poziom 34  

Ja tam nie znam nikogo kto się na laptopach asusa zawiódł ale za to znam wielu co się zawiodło na połamanych zawiasach w acerach.

0
  • #8 13 Cze 2010 22:06
    yaro014
    Poziom 12  

Acer to świetna firma, ale ASUS to moim skromnym zdaniem KLASYKA , to tak jak VolksVagen i BMW obydwie korporacje produkują świetne niezawodne samochody ale BMW to klasyka. Asus produkuje sprzęty bardzo extremalne Płyty główne itd jakość wykonania na baardzo wysokim poziomie. Acer to juz bardziej nastawił się na masową produkcję. Co nie zmienia faktu ze Acer to świetna firma, aczkolwiek ja bym wybrał ASUSA

0
  • #9 13 Cze 2010 22:19
    juniore69
    Poziom 8  

No i mętlik w głowie mam nie mniejszy niż wcześniej:cry:
    axelakis mówi i słabych zawiasach w asusach a basstec o słabych zawiasach w acerach. I kto tu ma rację?
    Ja osobiście myślę, że to wszystko zależy od danego modelu, wiec prosiłbym o wskazanie, który konkretnie z tych trzech byście wybrali?
    Podejdę do tego demokratycznie, tego którego wybierze większość - kupię;)

0
  • #10 13 Cze 2010 22:23
    yaro014
    Poziom 12  

ASUS K50ID-SX082. pozdrawiam

0
  • #11 13 Cze 2010 22:41
    basstec
    Poziom 34  

Ja pracuje jak pisałem wyżej od 3 miesięcy na k50 i jestem zadowolony, ogólnie oceniam ten model dobrze mimo wad, które napisałem wyżej.

0
  • #12 13 Cze 2010 22:50
    AxelNext
    Poziom 38  

juniore69 napisał:
    No i mętlik w głowie mam nie mniejszy niż wcześniej
    Więc wybierz to co ja czyli Lenovo lub DELL :D

0
  • #13 14 Cze 2010 10:56
    juniore69
    Poziom 8  

Już miałem kupić Asusa! Już kursor wisiał nad "dodaj do koszyka"! już przeliczałem kasę w portfelu... ale chciałem ostatni raz zerknąć na Acera i przypadkiem wlazłem na komputronika... i co? średnia ocen 10/10 przy 43 opiniach...fakt model ciut inszy, ciut mocniejszy ale seria ta sama - 5740G. No i zbaraniałem...

0
  • #14 14 Cze 2010 18:50
    hojlo1
    Poziom 35  

Wg badań awaryjności (w prasie i internecie) najlepiej wypada Asus, potem Toshiba,Sony......(inne) Acer,Gateway,HP.

Czemu im nie wierzyć, jak na także na tutejszym forum sporo jest o np. awaryjności HP. ;)

0
  • #15 14 Cze 2010 18:58
    AxelNext
    Poziom 38  

hojlo1 czytałeś PC Format :?: :D
    Doczytaj to pod artykułem o obiektywizmie tego testu i o firmie która go zrobiła.
    HP najbardziej awaryjnym laptopem, ciekawe czym HP im podpadł :D

0
  • #16 14 Cze 2010 19:07
    Dedexus
    Poziom 13  

Ja powiem tak:miałem asusa i nie prędko do nie go wrócę.Nie wiem czy to mój pech czy co.2xzasilacz i na koniec zawiasy.Mój znajomy ma z kolei asusa i mówi że jest to jego jeden z najlepszych(lub najlepszy) laptopów jakie miał.Możesz z tym Acerem warto zaryzykować.Zły na pewno nie będzie.Gorzej chyba będzie z częściami.

0
  • #17 14 Cze 2010 19:15
    artaa
    Poziom 43  

axelakis napisał:

HP najbardziej awaryjnym laptopem, ciekawe czym HP im podpadł :D

podpadł serią pavilion, szczególnie "jakością" stawiania BGA.

0
  • #18 14 Cze 2010 19:17
    hojlo1
    Poziom 35  

axelakis - to z marca 2009 (przełożone na nasze):

Cytat:
    W szczegółach wygląda to tak (producent/udział w rynku USA/liczba napraw/ocena)

Asus 1.6% 0.2% 972
    IBM/Lenovo 4.1% 1.2% 348
    Apple 6.8% 2.1% 324
    Toshiba 5.8% 3.4% 172
    Acer 12% 8.0% 151
    HP/Compaq 25.3% 17.9% 142
    , więc chyba zmowa od lat. ;)

Zauważcie co na tym forum jest z HP 6000/9000 (akuratnie modele do 3lat), aż "strach" z BGA. :!:

Mnie jest wszystko jedno - mam i HP6000 i Toshibę i Acera i Compaqa ("dziadka") - wszystko działa, ale nie gram na żadnym i pilnuje chłodzenia.

0
  • #19 14 Cze 2010 19:25
    Dedexus
    Poziom 13  

Po co ci tyle tego?Mi wystarcza jeden laptop na wyjazdy i do pracy i jeden stacjonarny to gier.

0
  • #20 14 Cze 2010 19:31
    juniore69
    Poziom 8  

Klamka zapadła, rydzyk-fizyk...kupiłem acera. Przekonał mnie stosunek ceny do osiągów, bo chyba nikt nie powie że wymienione wcześniej Asusy są od tego Acera mocniejsze. Co do tych statystyk to rzeczywiście awaryjność Acery mają większą od Asusów, ale większy też mają udział w rynku (prawie ośmiokrotnie).

Zresztą każda marka robi chłam i perełki. Zależy na co się trafi. Jeżeli kogoś to zainteresuje to mogę opisać wrażenia z obsługi tego Acera za jakieś 2-3 dni.

0
  • #21 14 Cze 2010 19:54
    basstec
    Poziom 34  

Pozostaje życzyć bezawaryjnego użytkowania w czasie i po gwarancji :)

PS. Mojemu HP zaraz stuknie 4 roczek (najwyższa awaryjność z zestawienia) ;)

0