Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop DSO-2150 poszukuje schematu

TReneR666 13 Cze 2010 16:26 1119 3
  • #1 13 Cze 2010 16:26
    TReneR666
    Poziom 12  

Poszukuje schematu oscyloskopu DSO-2150 lub pokrewnego.
    Niestety udalo mi sie uszkodzic oscyloskop jak w temacie - zwarcie po masie przez uszadzenie ktore nie bylo odseparowane od sieci. Padlo zasilanie, na ktorym przacuja dwie przetwornice; LTC3440 (3.3V) i druga, ktorej nie udalo mi sie odszyfrowac - jedyne co widac to jakby TDA.

ps. moze ktos zna jakis serwis zajmujacy sie naprawa tych oscyloskopow w PL?

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Popraw i pisownię!
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

0 3
  • #2 14 Cze 2010 08:42
    TReneR666
    Poziom 12  

Niestety procesor w oscyloskopie nie wstaje po podaniu zasilania - uszkodzony. To raczej przekresla wszelkie szanse na naprawe niestety.

0
  • #3 10 Lut 2011 22:52
    191083
    Poziom 2  

Witam

Posiadam oscyloskop cyfrowy DSO2090 i dotychczas używałem go dla zastosowań amatorskich. Niestety niedawno tak jakby uległ uszkodzeniu, a mianowicie uruchamia się normalnie ale... cokolwiek bym nie podłączył do kanału 1 lub 2 sygnał "chowa się" poniżej poziomu okna. Przy podpięciu sond pomiarowych do pinu kalibrującego pokazuje się jedynie górna obwiednia sygnału prostokątnego. Zmiana poziomu sygnału, przełączanie AC/DC nic nie daje. Dysponuje ktoś schematem lub wiedzą nt naprawy tego typu oscyloskopów.

Z góry dziękuję za pomoc

0