Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JB VaryScan zawiesiło się sterowanie

kambal 13 Cze 2010 16:28 1662 9
  • #1 13 Cze 2010 16:28
    kambal
    Poziom 12  

Witam, mam problem ze skanerem firmy JB.

Szukając podobnego nie znalazłem w internecie.
    Kupiłem na aledrogo uszkodzony, bez żarówki i lustra.
    po rozebraniu okazało się że ktoś grzebał bo oryginalnie był palnik a jest żarówka:P
    Ale wtedy wszystko działało, tzn reagował na dmx. Teraz po założeniu żarówki wszystkie krokowce dochodzą do ograniczenia, pykają i kiedy "reset" się zakończy silniczki piszczą, grzeją się mostki na płytce i nie działa dmx:( a skaner bez niego to padaka. Czasami zaskoczy tryb demo, lustro na środek i rzuca wszyskie gobo z kolorami. Gdzie szukać przyczyny??

Zasilanie sprawne, widać ze nie oryginalny transformato, ale daje 12 V, jest tam stabilizator który zasila większość scalaczków i się nieziemsko grzeje.

Może jakiś kolega z okolic Ostrołęki lub Białegostoku miał podobny problem i mógł by mi pomóc ewentualnie naprawić urządzenie za opłatą?

0 9
  • #2 16 Cze 2010 22:12
    Artur k.
    Admin grupy audio

Czy lampa się zapala? Napisałeś, że powinien być palnik, a jest żarówka.
    Jeśli faktycznie powinien być palnik (lampa wyładowcza) i urządzenie nie było przerabiane, to możliwą przyczyną takiego zachowania jest usterka układu zapłonowego lub samej lampy.

0
  • #3 16 Cze 2010 22:41
    kambal
    Poziom 12  

już się poprawiam,
    Oryginalnie w lampie powinien być palnik z zapłonnikiem i balastem.
    Niestety albo stety tego nie ma, jest za to żarówka na 24v 250w, transformator i jest to normalnie podpięte pod wtyk zasilający. Jest oddzielny transformatorek do elektroniki, raczej nie ma wpływu na to czy jest tam palnik czy żarówka.

dołącze fotki, może to coś pomoże.
    JB VaryScan zawiesiło się sterowanie JB VaryScan zawiesiło się sterowanie

0
  • #5 16 Cze 2010 22:53
    kambal
    Poziom 12  

Bez żarówki jest to samo, niby na początku standardowo, lustro i tarcze do ograniczników, ale potem krokowce piszczą jak trafo WN, mostki prostownicze robią się gorące, jest tam LM317 i też jest gorący ze nie można go dotknąć.
    Na fotce 2 jest procesor Motoroli, po wyjęciu go nic nie startuje, po wyjęciu pamięci układ zachowuje się tak samo jak i z nią.

0
  • #6 17 Cze 2010 11:08
    l3sz3k
    Poziom 18  

Pamięć Eprom powinna mieć zasłonięte okienko.
    Możliwe, że się skasowały jakieś bity od światła żarówki.

0
  • #7 17 Cze 2010 12:52
    kambal
    Poziom 12  

Tak było odkąd mam ten skaner, poza tym pamięc jest osłonięta przed działaniem światła, płytki są złożone w kanapkę a pamięć jest w środku.
    Jest jakaś szansa żeby to w miarę tanio naprawić?

0
  • #9 17 Cze 2010 19:06
    kambal
    Poziom 12  

no to fajnie, a teraz pytanie ile Kolega chciałby zainkasować za taką usługę?
    i czy ewentualna usterka programy czy pamięci jest do naprawienia czy trzeba szukać nowego sterowania?

0
  • #10 17 Cze 2010 19:35
    Artur k.
    Admin grupy audio

Usterka softu generalnie jest nienaprawialna poza autoryzowanym serwisem - nie ma skąd wziąć wsadu.
    Myślę, że zawartość pamięci nie jest aż tak istotna, tam zapewne są zapisane programy trybu automatycznego. Ważna jest zawartość procesora. Jeśli procesor nie jest uszkodzony, to urządzenie powinno dać się naprawić po stosunkowo niewielkich kosztach, jeśli padł procesor - nadaje się w zasadzie na złom.

W sprawie ew. przeglądu proszę na PW/gg/email.

0