Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz Saitek PM 42 nie jest w pełni sprawna.

13 Cze 2010 16:43 1958 9
 • Poziom 28  
  Witam.
  Mam problem z myszą saitek pm42,ale nie wiem czy to uszkodzenie myszy czy brak jakiś sterowników czy zła konfiguracja.
  Klawisze myszy działają,ale czujnik ruchu już nie. Mogę naciskać klawisze i działają bez problemu,ale jak ruszam myszą to kursor nie reaguje. Również jest problem z jej regulacją rozmiaru. Nie da jej się zmniejszyć (zsunąć) ,ale bez problemu ją powiększyłem (rozsunąłem).
  Owy problem jest zarówno na moim PC jak i na laptopie. Sterowniki zainstalowałem z płyty zarówno jak i program do niej.
  Dużo grzebałem w windowsie (w menedżerze urządzeń,ustawieniach myszy itp) ale nie znalazłem nic podejrzanego.
  Nie wiem jak jest w tym modelu,ale nie widać tego czerwonego światła przy soczewce na spodzie myszy (tak jak to jest w zwykłych myszach,że "świecą" na czerwono).
  Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)
 • Poziom 18  
  jeśli czujnik nie działa to nic w ustawieniach nie zdziałasz to on odpowiada za ruch kursora...
 • Poziom 28  
  Kwestia działania jest dosyć dziwna,bo na gołe oko nic nie świeci ani nic (jest to mysz laserowa) ale gdy weźmiemy aparat cyfrowy/telefon z aparatem i pod odpowiednim kątem nakierujemy na owy laser widać światło,które w pewnym momencie aż "oślepia" aparat ;)
  Jeszcze jest kwestia siłownika,który nie wsuwa myszki,a rozsunąć dałem rade.
  Jest taka możliwość,że na Windows Vista/7 by działała normalnie :?: Może Xp w praktyce jest z nią niekompatybilny czy coś :?:
 • Poziom 15  
  Witam.
  Mam tą samą mysz... i problem polega na tym, że musisz mieć kabel USB podpięty ciągle do tego samego portu kiedy instalowałeś sterowniki. Wtedy możesz zmieniać DPI i wielkość. :D Mysz jest kompatybilna z XP SP2/SP3 (testowałem) oraz 7 (też testowane) musisz tylko zainstalować wszystkie sterowniki z tej strony Link oraz zamieszczone na płycie.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 28  
  Witam ponownie.
  Jednak problem istnieje nadal. Dziwi mnie jednak fakt,że jeżeli byłby problem ze sterami to mysz w ogóle by nie działała,a tutaj działają wszystkie przyciski,tylko nie reaguje na ruch i nie może się zsunąć,ale jak napisałem rozsunąłem ja bez problemów :|
 • Poziom 15  
  Nie wiem co może być przyczyną... spróbuj może przedmuchać laser możliwe, że jakiś "paproch" wleciał i uniemożliwia odczytanie położenia. A jeśli mysz jest nadal na gwarancji to oddaj ją (ale wątpię, że uznają ponieważ w tych "serwisach" mają tak dobre komputery które wszystko czytają bezbłędnie itp.). (sprawdzane na własnej "skórze")
  Pozdrawiam.
 • Poziom 28  
  Napisałem do firmy Impakt która jest dystrybutorem i przedstawicielem formy Soitek. Podałem treść problemu i spytałem ile kosztowała by naprawa (nie mam gwarancji).
  Pisząc o tych serwisach-miałeś z nimi do czynienia za sprawą tej myszy :?:
  Chodzi mi o to,czy twoja mysz była awaryjna.
 • Poziom 15  
  Jeżeli chodzi o awaryjność mojej myszy to jak na razie (odpukać) nic się złego nie dzieje może dlatego, że mam ją krótko z ok. pół roku. A z serwisem to oddawałem na gwarancji klawiaturę i myszkę (komplet) microsoft bezprzewodowy na powód, że klawiatura ma bardzo krótki zasięg ok 10cm ( w instrukcji pisało, że ma min 1m) a myszka nie zawsze łapała naciśnięcie lewego klawisza. Oddałem i co? Wyśmiali mnie myszka jak i klawiatura działa perfekcyjnie nie mam żadnych problemów z zasięgiem jak i lewo klikiem. (Zestaw był kupowany w Media Mar*t)
  Pozdrawiam.
 • Poziom 28  
  Polskie zakłady serwisowe zrobią wszystko,żeby udowodnić Ci,że sprzęt który oddałeś na gwarancję uległ awarii z twojej winy lub w ogóle (jak stwierdziłeś) nie dostrzegają problemu,byle firma była z finansami jak najbardziej do przodu :|
  No nic... Pozostaje mi czekać na odpowiedź serwisu i ewentualnie wyśle do nich mysz.
 • Poziom 28  
  Chyba jednak z "autoryzowanym" serwisem odpuszczę bo sama diagnoza kosztuje 50zł plus koszta naprawy to już lepiej nową mysz kupić :|
  Macie jakieś pomysły co to może być :?: