Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka, Mastercook, PF2-800, zwarcie w instalacji

smykacz 13 Cze 2010 17:43 2687 2
  • #1 13 Cze 2010 17:43
    smykacz
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Po włączeniu pralki następuje zwarcie i na dodatek zablokowane zostały drzwiczki. Z tym drugim jakoś sobie poradziłem, niestety zwarcie występuje dalej. Początkowo pomyślałem, że to zwarcie w elektromagnesie blokującym drzwiczki - odłączyłem więc wszystkie przewody - spowodowało to jedynie całkowite unieruchomienie pralki (przecież jest tam czujnik zamknięcia drzwiczek, a nie wiem, które przewody zewrzeć). Próbowałem znaleźć coś na forum, jednak tematu pasującego do mojego problemu nie znalazłem.
    Czy ktoś z Forumowiczów mógłby mi pomóc w określeniu i rozwiązaniu problemu?

1 2
  • Pomocny post
    #2 13 Cze 2010 18:11
    peter falk
    Specjalista AGD

smykacz napisał:

Po włączeniu pralki

Jeśli wywala korki natychmiast po włączeniu przyciskiem sieciowym, to na 98% blokada do wymiany. Na początek więc ją wymień.
    Częsta usterka tej pralki.
    Inne porady - wiadomo:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1668077.html

0
  • #3 13 Cze 2010 19:59
    smykacz
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką podpowiedź. Zdemontuję zatem blokadę i sprawdzę na występowanie zwarcia. Napiszę, czy to było przyczyną.

Dziękuję. Przyczyną zwarcia była blokada drzwiczek - element: Typ ZV-445 Model M2. Kosztował mnie tylko 15 zł, a radość, którą sprawiłem żonie - nieoceniona!

0